Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ցավակցագիր է հղել Իրանի հոգևոր առաջնորդին 05/20/2024   15:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 20-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ցավակցական նամակ է հղել Իրանի Իսլամական հեղափոխության առաջնորդ Այաթոլլա Սեյեդ Ալի Հոսեյնի Խամենեիին՝ ուղղաթիռի վթարի հետևանքով Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Սեյիդ Իբրահիմ Ռաիսիի, ԱԳ նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահյանի և ուղեկցող պաշտոնատար անձանց ողբերգական մահվան կապակցությամբ։
Նորին Սրբությունը հանուն Գերագույն հոգևոր խորհրդի և Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի միաբանության վշտակցություն է հայտնել զոհերի սգակիր ընտանիքներին և Իրանի ժողովրդին` հայցելով, որ Բարձրյալը զորավիգ լինի Իրանի Իսլամական Հանրապետությանը հաղթահարելու դժվարին փորձությունը։
15:12 20/05/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՈրպես Իրանի մերձավոր և բարեկամ երկիր՝ ՀՀ -ում մեծ ցավով ենք ընդունել նախագահ Ռայիսիի եւ նրան ուղեկցող անձնակազմի զոհվելու անժամանակյա ողբերգական մահվան լուրը. Պապիկյան

Католикос всех армян выразил соболезнования духовному лидеру Ирана 05/20/2024   17:06  |  Лента новостей
Его Святейшество Гарегин Второй, Верховный Патриарх и Католикос Всех Армян направил телеграмму с соболезнованиями Верховному руководителю Исламской Республики Иран Али Хаменеи в связи с авиакатастрофой, унесшей жизнь президента Сейеда Эбрахима Раиси, министра иностранных дел Хосейн Амира Абдоллахияна и сопровождавших его должностных лиц. Об этом сообщает пресс-канцелярия Первопрестольного Святого Эчмиадзина.
"Его Святейшество выразил соболезнования семьям погибших и народу Ирана от имени Высшего духовного совета и Конгрегации Первопрестольного Святого Эчмиадзина, прося Всевышнего о поддержке Исламской Республики Иран в преодолении тяжелого испытания", -говорится в телеграмме.
15:38 20/05/2024  |  Лента новостейМинистр обороны Армении выразил соболезнования иранскому коллеге в связи с гибелью Раиси и сопровождавшей его делегации