Գնդապետը կալանավորվել է 09/25/2013   11:24  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Ավետիսյանին  առաջադրվել է  մեղադրանք ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով՝  խոշոր չափերի խարդախություն, նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:  Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը:  Ըստ մեղադրանքի, Վոլոդյա Ավետիսյանը «խաբեության և վստահությունը չարաշահելու եղանակով  քաղ. Հ. Զաքարյանի թոռան պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայությունից ազատելու հարցում աջակցություն ցույց տալու պատրվակով, Հ.Զաքարյանից հափշտակել է 2000 ԱՄՆ դոլար գումար»:
Քննչական մարմինը «գաղտնազերծեց» նաև, թե երբ է կատարվել  մեղսագրվող արարքը՝  ըստ քննություն իրականացնող մարմնի, այն տեղի է ունեցել  մեկուկես ամիս առաջ՝ սույն թվականի օգոստոսի 13-ին:  Գնդապետի պաշտպան   Արա Զաքարյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում  չէր բացառել, որ,  հնարավոր է,  իր պաշտպանյալին մեղսագրված արարքը կապ ունենա ամիսներ շարունակ պահեստազորի գնդապետի կողմից կազմակերպված բողոքի ակցիաների հետ:
Նախաքննությունը շարունակվում է :
10:38 19/07/2013  |  Մամուլ«ՀԱՅՈՑ ԱՇԽԱՐՀ»: Ազատամարտիկների հացադուլին միացել է նաև նախկինում դատապարտված հրամանատարը

Подозреваемый в мошенничестве полковник запаса Володя Аветисян взят под стражу 09/25/2013   12:01  |  Актуальная тема
Полковнику запаса Володе Аветисяну предъявлено обвинение по п.2 ч. 2 ст. 178 УК РА (“мошенничество в особо крупном размере”).В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Об этом в беседе с корреспондентом информагентства “ФактИнфо” сообщила старший офицер следственной службы Минобороны Армении Мэри Саргсян. Согласно обвинению, В. Аветисян путем обмана и злоупотребления доверием, под предлогом содействия гражданину Закаряну в вопросе освобождения его внука от прохождения обязательной срочной воинской службы, расхитил у Закаряна 2 тыс. долларов США.
Следственный орган также “рассекретил” информацию о том, когда было совершено вменяемое Аветисяну деяние. По сведениям следствия, оно имело место полтора месяца назад – 13 августа сего года. Адвокат полковника Ара Закарян в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” не исключил, что возможно инкриминируемое его подзащитному деяние связано с организованными полковником запаса акциями протеста.