Հետախուզվողը կամավոր ներկայացել է ոստիկանություն 03/29/2013   12:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական և բացատրական աշխատանքների շնորհիվ՝ մարտի 28-ին, ժամը 11.30-ին, բաժին է ներկայացել 1975 թ. ծնված Սուրիկ Ս.-ն, որը մարտի 28-ից հետախուզվում էր խարդախության մեղադրանքով:
Մաքսանենգության մեղադրանքով հետախուզվողին հայտնաբերեցին օդանավակայանում
Մարտի 28-ին, ժամը 22.30-ին, ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության և «Զվարթնոց» օդանավակայանի գծային բաժնի ծառայողները օդանավակայանից բերման են ենթարկել մի կնոջ:
Նա խոստովանել է, որ ինքը ՀՀ քաղաքացի, 1970 թ. ծնված Սուսաննա Բ.-ն է, որը 2000 թ. հունվարի 19-ից ՌԴ Ռոստովի մարզի իրավապահների կողմից հետախուզվում էր մաքսանենգության մեղադրանքով:
ՌԴ իրավապահների կողմից հետախուզվում էր ծանր մարմնական վնաս պատճառելու մեղադրանքով
Մարտի 28-ին, ժամը 15.45-ին, ոստիկանության Թալինի բաժին է ներկայացել 1971 թ. ծնված Հովհաննես Ի.-ն: Ոստիկանությունից հայտնում են, որ նա 2011 թ. փետրվարի 8-ից ՌԴ Նիժեգորոդսկի մարզի իրավապահների կողմից հետախուզվում էր ծանր մարմնական վնաս պատճառելու մեղադրանքով:
Սանկտ-Պետերբուրգում կատարված կողոպուտի հետքերով
Ոստիկանության Հրազդանի բաժնի և Կոտայքի մարզային վարչությունների ծառայողները մարտի 28-ին, ժամը 11.30-ին, Մեղրաձոր գյուղից բերման են ենթարկել 1984 թ. ծնված Թոռնիկ Վ.-ին, որը հունվարի 11-ից ՌԴ Սանկտ-Պետերբուրգի իրավապահների կողմից հետախուզվում էր կողոպուտի մեղադրանքով:

Армянские правоохранители за сутки задержали 4 граждан, находившихся в розыске 03/29/2013   12:32  |  Лента новостей
Разыскиваемый по обвинению в мошенничестве добровольно явился в полицию
Благодаря оперативно-розыскным и разъяснительным работам, проведенным сотрудниками Канакер-Зейтунского отдела полиции, 28-го марта, в 11:30, в Полицию явился Сурик С., 1975 года рождения, который с 28-го марта разыскивался по обвинению в мошенничестве.
Разыскиваемую по обвинению в контрабанде обнаружили в аэропорту
28-го марта, в 22:30, сотрудники Главного управления уголовного розыска совместно с сотрудниками Линейного отделa полиции аэропорта «Звартноц» в аэропорту задержали женщину.Задержанная призналась в том, что она гражданка РА Сусанна Б., 1970 года рождения, разыскиваемая правоохранителями с 19-го января 2000 года.
Разыскивался российскими правохранителями по обвинению в нанесении тяжкого телесного повреждения
28-го марта, в 15:45, в Талинский отдел полиции явился Оганес И., 1971 года рождения, который с 8-го февраля 2011 года разыскивался правоохранительными органами Нижегородской области РФ по обвинению в нанесении тяжкого телесного повреждения.
По следам совершенного в Санкт-Петербурге грабежа
Сотрудники Разданского отдела совместно с сотрудниками Котайкского отдела полиции 28-го марта, в 11:30, в селе Меградзор задержали Торника В., 1984 года рождения, который с 11-го января разыскивался санкт-петербургскими правоохранителями по обвинению в грабеже.