Սերժ Սարգսյանը քվեարկեց ապահով Հայաստանի համար 02/18/2013   12:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր՝ ՀՀ նախագահի ընտրության օրը, Երևանի թիվ 9/11 ընտրատեղամաս այցելեց ՀՀ գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանը տիկնոջ հետ: Քվեարկությունից հետո նա ընտրատեղամասում գտնվող մեծ թվով լրագրողներին հայտնեց, որ ինքը քվեարկել է Հայաստանի ապագայի, ապահով Հայաստանի և «քաղաքացիների ու մեր ընտանիքների ապահովության» համար:
Քվեարկությունից հետո ՀՀ նախագահին մոտեցավ Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի դստեր փեսացուի սպանության մեջ մեղադրվող Հարություն Սարգսյանի մայրը, հանդիպում խնդրեց ՀՀ նախագահից՝ գործի առնչությամբ իր դժգոհությունները հայտնելու համար:
Լրագրողների հետ զրույցում ամբաստանյալի մայրը նշեց, որ 10 ամիս է իր որդին գտնվում է «Կենտրոն-Երևան» ՔԿՀ-ում: Ըստ նրա իր որդին անմեղ է, չի կարելի ավտոլվացման կետ մտնել և դուրս գալու համար եզրակացնել, որ նա հետևել է ինչ- որ մեկին: «Պետք է դատեն որովհետև այդպես է ուզում ոստիկանությունն ու դատախազությունը»,- ասաց Ղուկասյանի դստեր փեսացուի սպանության մեջ մեղադրվող Հարություն Սարգսյանի մայրը:
Նա հավելեց, որ եթե ՀՀ նախագահի կողմից արձագանք չլինի իր խնդրանքին, ապա իրենք կդիմեն համապատասխան ատյաններին:

Действующий президент Серж Саргсян проголосовал за обеспеченное будущее Армении 02/18/2013   13:05  |  Лента новостей
Сегодня день выборов Президента Армении. Действующий глава государства Серж Саргсян со своей супругой немногим ранее посетили избирательный участок N 7/11. После голосования президент заявил журналистам, что он проголосовал за будущее Армении, за обеспеченную Армению и “за благополучие граждан и наших семей”.
К президенту подошла мать Арутюна Саргсяна, обвиняемого в убийстве зятя экс-мэра Гюмри Вардана Гукасяна, и просила у главы государства о встрече, дабы выразить ему недовольство в связи с делом.
Мать подсудимого в беседе с журналистами отметила, что уже 10 месяцев, как ее сын находится в УИУ “Кентрон-Ереван”.Она считает, что ее сын невиновен. Нелепо делать выводы на основании того, что человек зашел в автомойку, а вышел он оттуда собственно для того, чтобы за кем-то проследить. “Его приговорят, поскольку этого хотят Полиция и Прокуратура”, - заявила мать подсудимого Арутюна Саргсяна.
Она добавила, что, если действующий президент не откликнется на ее просьбу, то они обратятся в соответствующие инстанции.