ՀՔԾ-ում ստեղծվեց աշխատանքային խումբ 01/17/2013   14:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի՝ 2013թ. փետրվարի 18-ին կայանալիք ընտրությունների ընթացքում ընտրական իրավունքի խախտումների վերաբերյալ հաղորդումների քննարկման համակարգումն ու միասնական պրակտիկան ապահովելու համար Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազությունում ստեղծված աշխատանքային խմբի հետ համագործակցելու և նշված խախտումների փաստերով նյութերի նախապատրաստումն ու քրեական գործերի նախաքննությունն արդյունավետ իրականացնելու նպատակով, ղեկավարվելով «Հատուկ քննչական ծառայության մասին» ՀՀ օրենքի 16-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով Հատուկ քննչական ծառայության պետ Ա.Միրզոյանի հրամանով՝ ստեղծվել է ընտրական իրավունքի դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության մեթոդիկային տիրապետող քննիչների ներգրավմամբ առանձին աշխատանքային խումբ: Այդ մասին «Pastinfo.am»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունից:
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ աշխատանքային խմբի ղեկավարն է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության պետի տեղակալ Արմեն Նադիրյանը, խմբի կազմում են ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության ՀԿԳ ավագ քննիչներ Հեկտոր Սարդարյանը, Վարդան Հարությունյանը, Գաբրիել Պետրոսյանը, ՀՀ ՀԿԳ քննիչներ Արամ Գրիգորյանը, Արշալույս Մինասյանը, Մուշեղ Բաբայանը։

В связи с президентскими выборами в Специальной следственной службе создана рабочая группа 01/17/2013   15:12  |  Лента новостей
В ходе предстоящих 18 февраля президентских выборах с целью систематизации поступающих сообщений о нарушениях избирательного права граждан для дальнейшего их рассмотрения и обеспечения совместной практики, а также с целью сотрудничества с рабочей группой, созданной в Генеральной прокуратуре Армении, для подготовки материалов уголовных дел по обозначенным фактам нарушений и для проведения их эффективного расследования, руководствуясь п.2 ч.2 ст.16 Уголовного кодекса РА “О Специальной следственной службе”, по приказу начальника Специальной следственной службы А. Мирзояна была создана отдельная рабочая группа, куда вошли следователи, владеющие методикой расследования преступлений, направленных против избирательного права граждан. Об этом сообщили в Специальной следственной службе.
Тот же источник передает, что руководителем рабочей группы назначен заместитель начальника Специальной следственной службы Армен Надирян. В состав рабочей группы входят старшие следователи по особо важным делам Специальной следственной службы Гектор Сардарян, Вардан Арутюнян, Габриэл Петросян, следователи по особо важным делам Арам Григорян, Аршалуйс Минасян, Мушег Бабаян.