ԿԸՀ-ում հավատարմագրված են 11 դիտորդական կազմակերպություններ 01/16/2013   17:17  |  Ընտրական իրավունք
Հանրապետության նախագահի փետրվարի 18-ին կայանալիք ընտրություններին դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն այսօր հավատարմագրել է «Մարտունու կանանց համայնքային խորհուրդ», «Կարողություն և զարգացում հանուն քաղաքացիական հասարակության» և «Հարմոնիա» տեղական հասարակական կազմակերպությունների համապատասխանաբար 285, 61 և 470 դիտորդների: Այս մասին «Pastinfo.am»-ի թղթակցին հայտնեցին ԿԸՀ-ից:
Այսպիսով` այս պահին հավատարմագրված են 6 տեղական և 5 միջազգային կազմակերպություններ:
ԿԸՀ-ում ավելի վաղ հավատարմագրվել էին «Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակ»-ի 63, «Ժողովրդավարություն և ընտրական գործընթացներ»-ի 2 և «Ժողովրդավարական կրթության հայկական կենտրոն-ՍԻՎԻՏԱՍ» ՀԿ-ի 77 դիտորդներ, իսկ միջազգային կազմակերպություններից` ԵԱՀԿ/ ԺՀՄԻԳ-ը, «Ընտրական համակարգերի միջազգային փորձագիտական կենտրոն»-ը (Այ Սի Ի Էս), Եվրոպայի խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ), ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովը և ԱՊՀ դիտորդական առաքելությունը:

Центризбирком Армении аккредитовал 11 наблюдательских организаций 01/16/2013   17:41  |  Избирательное право
ЦИК с целью осуществления наблюдательской миссии на предстоящих 18 февраля президентских выборах аккредитовал сегодня 285, 61 и 470 наблюдателей соответственно от местных общественных организаций “Общинный совет женщин Мартуни" , “Состояние и развитие во имя гражданского общества” и “Гармония”. Об этом «Pastinfo.am» корреспонденту сообщили в ЦИК.
Таким образом, на данный момент аккредитованы 6 местных и 5 международных организаций.
Ранее были аккредитованы 63 наблюдателя от общественной организации «Ванадзорский офис Хельсинкской ассамблеи” и 2 наблюдателя от общественной организации “Демократия и избирательные процессы”, а из международных организаций – ОБСЕ/БДИПЧ и общественная организация “Международный экспертный центр избирательных систем” (Ай Си И Эс) ,а также ПАСЕ, Межпарламентская ассамблея СНГ и наблюдательская миссия СНГ, а также 77 наблюдателей от общественной организации “Армянский центр демократического образования “Сивитас”.