ՔԿ նախագահն այցելել է Սուրբ Կատարինե եկեղեցի, հանդիպել հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ 04/29/2017   15:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սանկտ Պետերբուրգ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանը այցելել է Հայ Առաքելական եկեղեցու ռուսահայոց թեմի Սանկտ-Պետերբուրգի և ՌԴ հյուսիս-արեւմտյան տարածաշրջանի ներկայացուցչություն, Սուրբ Կատարինե եկեղեցի։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջից:
Հանդիպումներ են տեղի ունեցել տարածաշրջանի հոգեւոր հովիվ Տեր Պողոս աբեղա Վարդանյանի, հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
16:55 28/04/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել են նաև ռուսական ռազմաբազայի զինծառայողի սպանության գործին վերաբերող հարցեր

Глава СК Армении посетил церковь Святой Екатерины в Санкт-Петербурге и встретился с представителями армянской общины 04/29/2017 17:09 | Лента новостей
В рамках визита в Санкт-Петербург председатель Следственного комитета РА Агван Овсепян посетил представительство Ново-Нахичеванской и Российской епархии Армянской Апостольской церкви по Санкт-Петербургу и Северо-Западному региону, церковь Святой Екатерины. Об этом сообщается на сайте Следственного комитета РА в социальной сети Фейсбук.
"Состоялись встречи с духовным пастырем армян Санкт-Петербурга и Северо-Западного региона, иеромонахом Погосом Варданяном, а также представителями армянской общины", - отмечается в сообщении.