Հայր եւ որդի Մանուկյանների վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր. նրանք գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում (լուսանկարներ) 07/27/2016   05:38  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածքում տեղի ունեցած փոխհրաձգության հետևանքով հրազենային վիրավորում ստացած զինված խմբի անդամներ Պավել Մանուկյանի և նրա որդի Արամ Մանուկյանի վիճակը գնահատվում է ծանր: Փոխհրաձգությունից հետո նրանք տեղափոխվել են «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն, որտեղ վիրահատվել են:
«Ժամը 1-ին «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն ընդունվել է երեք վիրավոր, որից մեկը ոստիկանության աշխատող է եղել, ունի սրունքի հրազենային վնասվածք: Կատարվել են համապատասխան միջամտություններ, իր վիճակը գնահատում ենք կայուն: Ընդունվել են նաեւ Պավել Մանուկյանը և Արամ Մանուկյանը, որոնք անմիջապես տեղափոխվել են վիրահատարան և կատարվել են վիրահատություններ», - լրագրողներին ասել է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի գործադիր տնօրեն Միքայել Մանուկյանը:
Պավել Մանուկյանը հրազենային վնասվածքն ստացել է զույգ ազդրերի շրջանում, բացի այդ նրա մոտ ախտորոշվել է աջ ազդրի բազմաբեկոր կոտրվածքով, իսկ Արամ Մանուկյանն ընդունվել է ձախ ազդրի վերին երրորդականի հրազենային վնասվածքով: Մանուկյանները գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Այս պահին երկու տուժածի վիճակն էլ գնահատում եմ իբրև ծանր, սակայն կայուն և վերահսկելի: Երկուսն էլ գտնվում են արհեստական շնչառության պայմաններում», - ասել է Ռեանիմացիայի և վերակենդանացման բաժանմունքի ղեկավար Հարություն Մանգոյանը:
Ավելի վաղ Ոստիկանության հասարակայնության և տեղեկատվության հետ կապերի վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը տեղեկացրել է, որ ՊՊԾ գնդի տարածքում իրավապահներին են հանձնվել զինված խմբի անդամներ Գագիկ Եղիազարյանն ու Արամ Հակոբյանը:
Տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն, որի հետևանքով վիրավորվել է իրավապահներից մեկը, ինչպես և Պավել Մանուկյանն ու նրա որդի Արամը:

Состояние членов группы “Сасна црер” Павла Манукяна и его сына стабильно тяжелое – медики 07/27/2016   05:56  |  Лента новостей
Состояние здоровья раненных в результате перестрелки на территории полка ППС в Ереване Павла и Арама Манукянов - двоих членов вооруженной группы оценивается как тяжелое, но стабильное. Они были госпитализированы в медцентр “Эребуни”, где их прооперировали.
“В час ночи поступили трое раненых, один из них сотрудник полиции, у которого диагностировано огнестрельное ранение голени. Проведено соответствующее вмешательство, его состояние оценивается как стабильное. В больницу поступили также Павел и Арам Манукяны, которые были немедленно прооперированы и переведены в отделение реанимации”, - проинформировал исполнительный директор медцентра “Эребуни” Микаэл Манукян.
Как сообщил заведующий отделением реанимации  и интенсивной терапии медцентра "Эребуни" Арутюн Мангоян,  Павел Манукян и его сын подключены к аппарату искусственного дыхания. Они получили огнестрельные ранения ног.
Ранее начальник Управления информации и по связям с общественностью полиции Армении Агаронян сообщил, что двое членов вооруженной группы Гагик Егиазарян и Арам Акопян сдались полиции.
Он отметил, что произошла перестрелка, в результате которой были ранены сотрудник правоохранительных органов, а также Павел Манукян  и его сын Арам. Все трое были госпитализированы в больницу. Ведутся переговоры для завершения процесса сдачи вооруженной группы