Փոխհրաձգության արդյունքում վիրավորվել է իրավապահներից մեկը, ինչպես նաև՝ Պավել Մանուկյանն ու նրա որդին 07/27/2016   04:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանության հասարակայնության և տեղեկատվության հետ կապերի վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտարարություն է տարածել, որտեղ մասնավորապես ասվում է.
«ՊՊԾ գնդի տարածքում իրավապահներին են հանձնվել զինված խմբի անդամներ Գագիկ Եղիազարյանն ու Արամ Հակոբյանը:
Տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն, որի հետևանքով վիրավորվել է իրավապահներից մեկը, ինչպես և Պավել Մանուկյանն ու նրա որդի Արամը:
Երեքն էլ անմիջապես տեղափոխվել են հիվանդանոց:
Ընթանում են բանակցություններ՝ զինված անձանց հանձնվելու գործընթացը ավարտին հասցնելու համար:
Իրավապահների տվյալներով՝ զինված խմբի ևս երկու վիրավոր անդամ գտնվում են ՊՊԾ գնդի տարածքում: Բանակցություններ են ընթանում. իրավապահները փորձում են համոզել, որ նրանց նույնպես բուժօգնություն ցուցաբերվի, բայց վիրավորների ընկերները մերժում են:
Հիշեցնենք, որ հենց առաջին օրվանից գնդի տարածքում է ևս մեկ վիրավոր, ու չնայած իրավապահները բազմիցս հորդորել են թույլատրել, որ նրան նույնպես բուժօգնություն տրամադրվի, զինված խմբի անդամները մերժել են առաջարկը»:
Լուսանկարը՝ azatutyun.am-ի
12:29 26/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԶինված խմբի երկու վիրավոր անդամները վիրահատվել են. վիճակը գնահատվում է նորմալ

Двое членов вооруженной группы сдались полиции, Павел Манукян и его сын ранены - Полиция Армении 07/27/2016   04:49  |  Лента новостей
Двое членов захватившей в Ереване территорию патрульно-постовой службы полиции вооруженной группы сдались полиции. Это Гагик Егиазарян и Арам Акопян. Об этом сообщил на своей странице в социальной сети Facebook начальник Управления информации и по связям с общественностью полиции Армении Ашот Агаронян.
“Произошла перестрелка, в результате которой были ранены сотрудник правоохранительных органов, а также Павел Манукян  и его сын Арам. Все трое были немедленно госпитализированы в больницу.Ведутся переговоры для завершения процесса сдачи вооруженной группы”, - сообщил Агаронян.
По данным правоохранительных органов, еще двое получивших ранения членов вооруженной группы находятся на территории захваченного полка ППС. “Ведутся переговоры, правоохранительные органы пытаются убедить, чтобы им тоже была оказана медицинская помощь, но друзья раненых отвергают это предложение", - отметил Агаронян.
Он напомнил, что с первого дня захвата здания на территории полка находится еще один раненый, и, несмотря на многочисленные призывы правоохранительных органов, члены вооруженной группы отвергали предложение об оказании ему медпомощи.