06/17/2020   18:10 Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի գործով նիստը հետաձգվեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի գործով նիստը կշարունակվի վաղը՝ հունիսի 18-ին ժամը 10։00-ին։ Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Արսեն Նիկողոսյանի նախագահությամբ, որոշեց հետաձգել...
06/17/2020   17:46 Կալանավորման հիմքը ոչ միայն քննությանը խոչընդոտելու փորձն է, այլև՝ ռիսկը. Բաղդասարյան Ռոբերտ Քոչարյանին մեղսագրվող արարքում կարևոր նշանակություն ունի բանակի ներգրավումը քաղաքական հարցերին, որն իրականացվել հատուկ քողարկման եղանակով։ Քողարկվել են տրամադրված տրանսպորտային միջոցների...
06/17/2020   16:11 Ռոբերտ Քոչարյանի որդին և դուստրը պատրաստ են գրավադնել. Խուդոյան ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին և դուստրը պատրաստ են իրենց բնակարանները որպես գրավ ներկայացնել դատարանին։ Այս մասին Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցի վերաբերյալ դատական նիստին ասաց...
06/17/2020   15:40 Ռոբերտ Քոչարյանը հեռացավ դատական նիստերի դահլիճից. դատական նիստը շարունակվում է առանց նրա մասնակցության Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Արսեն Նիկողոսյանի նախագահությամբ,ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցի քննարկումը շարունակվում է առանց նրա. Նախագահող դատավորը թույլ տվեց...
06/17/2020   14:56 Որևէ մեկը կարո՞ղ է Ձեր խոսքը դրժել, չենթարկվել. Դատավորը՝ Ռոբերտ Քոչարյանին Ձեր ամբողջ կենսագրության ընթացքում, 20 տարի երկու պետականության առաջին դեմքն եք եղել, որևէ մեկը կարո՞ղ է Ձեր խոսքը դրժել, Ձեր խոսքին դեմ բան ասել, չենթարկվել, ինչպե՞ս կվերաբերվեիք այդ երևույթներին։...
06/17/2020   14:54 Ես պատասխանատվությունից երբեք չեմ խուսափել, դա իմ բրենդն է. Ռոբերտ Քոչարյան Ես պատասխանատվությունից երբեք չեմ խուսափել, դա իմ բրենդն է,- Վերաքննիչ քրեական դատարանում ընթացող դատական նիստին ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը՝ պատասխանելով նախագահող դատավոր Արսեն...
06/17/2020   13:47 Վերաքննիչ դատարանում քննարկվում է Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցը. Ռոբերտ Քոչարյանը մասնակցում է նիստին Վերաքննիչ քրեական դատարանում՝ դատավոր Արսեն Նիկողոսյանի նախագահությամբ, մեկնարկել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ բողոքի գործով դատական նիստը։  Նշենք, որ այս...
06/15/2020   17:11 Դատավորին նկատողություն չեմ արել, նման բան մտքովս էլ չի անցել․ Ալումյան Դատավորին նկատողություն չեմ արել դատական նիստի ժամանակ , դատական նիստից դուրս, նման բան մտքովս էլ չի անցել, պարզապես ներկայացրեցինք մեր տեսակետը՝ կապված, թե ինչի համար է առհասարակ անձնական...
06/15/2020   17:06 Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ նիստը հետաձգվեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ վերաքննիչ բողոքի գործով դատական նիստը հետաձգվեց։ Այս դատական նիստին չէր ներկայացել պաշտպան Ռուբեն Սահակյանը, ով ևս պետք է ներկայացներ...
06/15/2020   16:16 Կալանավորումը գրավով փախարինելու մասին միջնորդության մերժումն անհիմն է, իսկ անձնական երաշխավորության միջնորդության մերժումը պատճառաբանված չէ․պաշտպանը ներկայացնում է վերաքննիչ բողոքը Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի կայացրած դատական ակտը պատճառաբանված չէ, թերի է, սխալ է պատճառաբանված և դրանով խախտվում են Ռոբերտ Քոչարյանի իրավունքները։ Այս մասին դատական նիստին ասել է ՀՀ...

10/07/2019   09:14 Защита Роберта Кочаряна сегодня потребует отвода судьи В ходе судебного заседания команда адвокатов Роберта Кочаряна собирается выступить с ходатайством об отводе судьи Анны Данибекян.
10/03/2019   10:48 ЕСПЧ принял к производству обращение КС по делу Роберта Кочаряна Европейский суд по правам человека 2-го октября принял к производству обращение Конституционного суда в ЕСПЧ для получения консультативного мнения по делам на основании заявлений суда общей юрисдикции Еревана и второго президента Армении Роберта Кочаряна.
10/01/2019   14:40 Адвокат Кочаряна прокомментировал решение Апелляционного суда, оставившего без рассмотрения жалобу защиты экс-президента Адвокат отметил, что вынесенное под председательством Анны Данибекян решение не является решением об оставлении меры пресечения в виде заключения под стражу без изменений.
10/01/2019   11:44 Апелляционный суд Армении оставил без рассмотрения жалобу адвокатов Роберта Кочаряна суд 17-го сентября общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анны Данибекян отклонил ходатайство защиты Роберта Кочаряна о немедленной отмене экс-президенту меры пресечения.
09/27/2019   09:54 Спецследственная служба Армении запросила данные о банковских счетах членов семьи Кочаряна Ведомство также затребовала данные о банковских счетах лиц, аффилированных с бывшим генсеком ОДКБ Юрием Хачатуровым и бывшим министром обороны РА Микаелом Арутюняном
09/25/2019   14:55 Кассационный суд Армении отказал адвокатам Роберта Кочаряна в рассмотрении жалоб Кассационный суд Армении под председательством судьи Лилит Тадевосян отказал в принятии жалоб защиты Роберта Кочаряна на решение Апелляционного суда от 25-го июня 2019 года.
09/20/2019   17:20 Суд в Ереване вновь оставил Роберта Кочаряна под стражей Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Анны Данибекян отклонил ходатайство защиты об освобождении второго президента Армении Роберта Кочаряна под залог.
09/20/2019   14:21 Адвокаты Роберта Кочаряна обжаловали арест экс-президента в Апелляционном суде Адвокаты второго президента Армении Роберта Кочаряна 19-го сентября подали апелляционную жалобу на решение суда первой инстанции об аресте экс-президента.
09/17/2019   17:23 Недовольные решением суда сторонники Кочаряна объявили бессрочный сидячий пикет(Видео) Сторонники второго президента Армении Роберта Кочаряна объявили бессрочный сидячий пикет в знак недовольства решением судьи Анны Данибекян по делу экс-главы государства.
09/17/2019   16:38 Судья по делу Кочаряна удалилась на совещание для вынесения решения по новому ходатайству защиты В суде общей юрисдикции Еревана завершилось рассмотрение ходатайства защиты об изменении меры пресечения второму президенту Армении Роберту Кочаряну.