Վերաքննիչ դատարանում քննարկվում է Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի հարցը. Ռոբերտ Քոչարյանը մասնակցում է նիստին 06/17/2020   13:47  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
Վերաքննիչ քրեական դատարանում՝ դատավոր Արսեն Նիկողոսյանի նախագահությամբ, մեկնարկել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ բողոքի գործով դատական նիստը։
Նշենք, որ այս դատական նիստին ներկա է նաև ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։ Նախորդ դատական նիստը հետաձգվել էր, քանի որ պաշտպան Ռուբեն Սահակյանը պետք է ներկայացներ վերաքննիչ բողոքը, սակայն չէր ներկայացել դատական նիստին։
Այսօրվա նիստին եւս Ռուբեն Սահակյանը չէր ներկայացել, քանի որ գտնվում է խոցելի խմբում ու լիազորել է բողոքը ներկայացնել Հայկ Ալումյանին։

Апелляционный суд Армении рассматривает вопрос о мере пресечения Роберту Кочаряну 06/17/2020   14:00  |  Суд по делу второго президента РА
Апелляционный уголовный суд Армении под председательством судьи Арсена Никогосяна рассматривает жалобы защиты на решение суда общей юрисдикции Еревана, отклонившего ходатайства об изменении второму президенту Армении Роберту Кочаряну меры пресечения в виде заключения под стражу.
На слушаниях присутствует также Роберт Кочарян. Предыдущее заседание суда было отложено из-за отсутствия адвоката Рубена Саакяна, который должен был представить апелляционную жалобу.
Саакян не явился и на сегодняшнее судебное заседание ввиду того, что он находится в группе риска. Он уполномочил Айка Алумяна представить жалобу.