Թշնամին տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից կրակ է բացել Ջիլի և Պարույր Սևակի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ․ ՊՆ 07/14/2023   08:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 13-ի՝ ժամը 21:30-ից հուլիսի 14-ի 01:00-ն ընկած ժամանակահատվածում Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից կրակ են բացել Ջիլի և Պարույր Սևակի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են ՊՆ-ից։
13:38 10/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցիները կրակել են Երասխում կառուցվող մետաղի ձուլարանի բանվորների ուղղությամբ (տեսանյութ)

ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям в районе сел Джил и Паруйр Севак – Минобороны Армении 07/14/2023 09:04 | Лента новостей
ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям, расположенным в районе сел Джил в Гегаркунике и Паруйр Севак Араратской области Армении. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
"В период с 21:30 13 июля по 01:00 14 июля подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия различного калибра по армянским позициям, расположенным на участке Джил и Паруйр Севак", - говорится в сообщении.