Ադրբեջանցիները կրկին կրակ են բացել Սև լճի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ 07/11/2023   22:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 11-ին՝ ժամը 20:50-ին, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները հրաձգային զենքից կրակ են բացել Սև լճի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ: «Փաստինֆո»-ն այս մասին տեղեկանում է ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Միևնույն ժամանակ հայտնում ենք, որ Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները ժամը 21:15-21:30-ը կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
21:48 03/07/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանն Արցախում կրկին հրադադար է խախտել՝ կիրառելով ականանետ
21:05 30/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄարտունու շրջանում հրադադարի ռեժիմի խախտում է արձանագրվել․ ՌԴ ՊՆ
19:49 29/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի ԶՈՒ-երի կրակել են Ճարտարում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող կոմբայնի ուղղությամբ

ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям в Сюнике – Минобороны Армении 07/12/2023   00:04  |  Лента новостей
ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия по армянским позициям в Сюникской области Армении.
Как стало известно "ФактИнфо" из сообщения министерства обороны Армении, 11 июля в 20:50 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия по армянским позициям, расположенным на участке Сев Лич.
В то же время в МО Армении заявили, что сообщение минобороны Азербайджана о том, что якобы подразделения ВС Армении в период с 21:15 до 21:30 вели огонь по азербайджанским позициям, расположенным в восточной части границы, не соответствует действительности.
Ранее Минобороны Армении сообщило, что 11 июля в 17:35 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия различного калибра по армянским позициям, расположенным в районе Тех и Сев  Лич.