12 բուժառու Արցախից տեղափոխվել է Հայաստան 06/29/2023   16:28  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Այսօր՝ հունիսի 29-ին Արցախի Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 12 բուժառու ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
Նախատեսվում է օրվա ընթացքում ԿԽՄԿ մեքենաներով Արցախ վերադարձնել 15 բուժառուներ՝ ուղեկցողների հետ միասին, ովքեր ժամանակին պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար։
«Արևիկ» բուժմիավորումում ստացիոնար բուժում է ստանում 29 երեխա, 2-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 79 հիվանդ, 7 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 5-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։
11:06 29/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱՄՆ-ն մտահոգված է ԼՂ-ում մարդկային կորուստների առնչությամբ․ Վեդանտ Պատել
07:22 29/06/2023  |  ՄամուլՀայաստանի իշխանություններն առհասարակ կապը կտրել են Արցախի իշխանությունների հետ. «Ժողովուրդ»
22:36 28/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱյնքան հասուն էր, որ անունը Բիձուկ էի դրել․․․ Չեմ պատկերացնում, որ այսուհետ ես պիտի իրեն ծաղիկներ տանեմ․ Մարիամը՝ Արցախում զոհված Երվանդի մասին
21:43 28/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄարտունու շրջանում ադրբեջանցիները կրակել են դաշտերում աշխատող քաղաքացիների ուղղությամբ
20:12 28/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսաստանը մտահոգված է Լեռնային Ղարաբաղում տեղի ունեցած զինված միջադեպով. Զախարովա

Красный Крест сегодня перевез 12 пациентов из Арцаха в медцентры Армении 06/29/2023   16:59  |  Лента новостей
Сегодня, 29 июня,  при посредничестве и сопровождении Международного Комитета Красного Креста 12 пациентов вместе с сопровождающими были перевезены в различные специализированные медицинские центры Армении из Республиканского медцентра Арцаха. Об этом сообщает пресс-служба Минздрава Арцаха.
В течение дня планируется организовать на машинах МККК возвращение в Арцах 15 пациентов и сопровождавших их  лиц, которые в свое время были направлены на лечение в Армению в рамках госзаказа.
29 детей проходят лечение в медобъединении “Аревик”, двое находятся в отделении неонатологии и реанимации.
Лечение в ЗАО “Республиканский медицинский Центр”  проходят 79 пациентов,  семеро находятся в отделении реанимации, 5 из них – в крайне тяжелом состоянии.