Մարտունու շրջանում ադրբեջանցիները կրակել են դաշտերում աշխատող քաղաքացիների ուղղությամբ 06/28/2023   21:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 28-ին ժամը 12:00-ի սահմաններում Ճարտար քաղաքի բնակիչ Վահե Առստամյանը (ծնված 1987թ.) Մարտունի քաղաքի վարչական տարածքի «64 հեկտար» կոչվող տեղամասում հացահատիկահավաք կոմբայնով հունձ կատարելիս, հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային զենքերով կրակել են կոմբայնի ուղղությամբ։
Նույն օրը ժամը 12:00-ի սահմաններում, Գիշի գյուղի բնակիչ` Բախշի Ղահրամանյանը (ծնված 1961թ.) Ճարտար քաղաքի վարչական տարածքի «Ղուրուսու» կոչվող տեղամասում, «Բելառուս-80» տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հայտնվել է ադրբեջանցի զինծառայողների թիրախում։
Վերջիններս մարտական դիրքերից հրաձգային զենքերով անկանոն կրակել են իր ուղղությամբ։
Գյուղատնտեսական աշխատանքները դադարեցվել են: Հաղորդումը փոխանցվել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին։
20:12 28/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսաստանը մտահոգված է Լեռնային Ղարաբաղում տեղի ունեցած զինված միջադեպով. Զախարովա
14:52 28/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախից 14 բուժառու «Կարմիր խաչի» ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ ԲԿ-ներ
11:23 28/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԽաղաղապահների ուղեկցությամբ Շուշիի շրջանի բնակիչները կկարողանան Ստեփանակերտ հասնել

Азербайджанцы вчера открыли огонь по мирным жителям Арцаха 06/29/2023 00:12 | Лента новостей
С азербайджанских боевых позиций вчера были обстреляны два гражданина Арцаха, выполнявших сельскохозяйственные работы. Об этом сообщает пресс-служба МВД Арцаха.
"28 июня около 12:00 житель города Чартар Ваге Арстамян (1987 г.р.) работал на зерноуборочном комбайне на участке под названием «64 гектара» административного района города Мартуни. С прилегающих азербайджанских боевых позиций был открыт огонь в направлении комбайна. В тот же день около 12:00 житель села Гиши Бахши Каграманян (1961 г.р.) при проведении сельскохозяйственных работ на тракторе «Беларусь-80» в местечке под названием "Гурусу" оказался под прицелом азербайджанских военнослужащих", - говорится в сообщении МВД Арцаха.
Сообщается, что азербайджанские ВС с боевых позиций вели беспорядочную стрельбу по нему из стрелкового оружия. Сельскохозяйственные работы остановлены. Сообщение было передано российским миротворческим силам.