«Արցախկաթ»-ն աշխատում է արտակարգ ռեժիմով, բայց պահանջարկը բավարարել չի ստացվում․ կաթը քիչ է
Պատրաստակամ եմ աշխատելու Ձերդ գերազանցության հետ՝ Հայաստանի և Նոր Զելանդիայի միջև համագործակցության ընդլայնման և խորացման նպատակով. Փաշինյանը՝ Նոր Զելանդիայի վարչապետին
01/27/2023 12:07
Պետք է խուսափել այն մարդկանց աշխատանք վստահելուց, որոնք մուրալով ստացել են կրթության վկայագիր, չեն կարևորում գիտելիքը. Թաթոյան
01/27/2023 11:50
Ադրբեջանը վարում է հանցավոր քաղաքականություն․ այն պահանջում է հստակ արձագանք․ Արցախի ՄԻՊ
01/27/2023 11:45
Մենք լիովին հասկանում ենք իրավիճակի լրջությունը. Վենետիկի հանձնաժողովը՝ Լաչինի միջանցքի արգելափակման մասին
01/27/2023 11:40
ԿՄԽԿ միջնորդությամբ Արցախից Հայաստան է տեղափոխվել ևս երեք հիվանդ
01/25/2023 19:03
Շուրջ 600 մարդ անգործ կմնա. Այդ մարդիկ վճարունակ չեն այլ տեղերում կանգնելու. «Մալաթիա» տոնավաճառի տնօրեն news.am
Հայաստանն Ադրբեջանի դեմ ներկայացված գործի շրջանակներում հուշագիր է ներկայացրել Արդարադատության միջազգային դատարան 01/24/2023 15:49 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանը հուշագիր է ներկայացրել Արդարադատության միջազգային դատարան՝ Ադրբեջանի դեմ «Ռասայական խտրականության բոլոր ձևերի վերացման մասին միջազգային կոնվենցիայի» կիրառման գործով: Այս մասին հաղորդում է Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցիչ Եղիշե Կիրակոսյանը:
«2023 թ. հունվարի 23-ին Հայաստանը Ադրբեջանի դեմ «Ռասայական խտրականության բոլոր ձևերի վերացման մասին միջազգային կոնվենցիայի» մեկնաբանման և կիրառման գործով Արդարադատության միջազգային դատարան է ներկայացրել հուշագիր, որը մանրամասնորեն ներկայացնում է Ադրբեջանի կողմից «Ռասայական խտրականության բոլոր ձևերի վերացման մասին միջազգային կոնվենցիայի»՝ տասնամյակներ շարունակվող կոպիտ խախտումները» – թվիթերյան իր միկրոբլոգում գրել է Կիրակոսյանը։

Армения в рамках иска против Азербайджана представила в Международный суд меморандум 01/24/2023   15:59  |  Лента новостей
Армения представила в Международный суд ООН меморандум по делу о применении «Международной конвенции о ликвидации всех форм расовой дискриминации» против Азербайджана. Об этом сообщил представитель по международным правовым вопросам Егише Киракосян.
«23 января 2023 г. Армения представила в Международный суд ООН меморандум по делу относительно  толкования и применения «Международной конвенции о ликвидации всех форм расовой дискриминации» против Азербайджана, в котором подробно представлены  грубые нарушения положений «Международной конвенции о ликвидации всех форм расовой дискриминации» со стороны Азербайджана», продолжающиеся на протяжении десятилетий», - написал Киракосян в своем микроблоге  в Twitter.
11:39 24/01/2023  |  Лента новостейГлава МИД Армении - бельгийской коллеге: деструктивизм Азербайджана препятствует установлению безопасности и стабильности в регионе
17:00 18/01/2023  |  Лента новостейПремьер Армении: мы готовы пойти на заключение мирного соглашения с Азербайджаном на основе пражских договоренностей