Երեխաներին ամանորյա տրամադրությունից չզրկելու համար Ստեփանակերտում կկազմակերպվի տոնածառի լույսերը վառելու արարողություն 12/21/2022   14:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Չնայած շրջափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակին՝ Ստեփանակերտի քաղաքապետարանը որոշել է երեխաներին չզրկել ամանորյա տրամադրությունից և կկազմակերպի տոնածառի լույսերը վառելու արարողություն:
Այս մասին նշված է Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ, չնայած շրջափակման հետևանքով ստեղծված բազում անհարմարություններին՝ Ստեփանակերտի քաղաքապետարանը որոշել է մեր երեխաներին չզրկել ամանորյա տրամադրությունից: Ուստի դեկտեմբերի 23-ին՝ ժամը 18:00-ին, հրավիրում ենք բոլորիդ Ստ. Շահումյանի անվան Օղակաձև պուրակ՝ մասնակցելու տոնածառի լույսերի վառման արարողությանը: Նախատեսվում է նաև մանուկների մասնակցությամբ հետաքրքիր ծրագիր: Սիրով կսպասենք»,-ասված է քաղաքապետարանի հաղորդագրության մեջ:
14:13 21/12/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱռավոտյան Ադրբեջանում Թուրքիայի դեսպան Ջ. Բաղջըն այցելել է Շուշի-Ստեփանակերտ ճանապարհի փակված հատվածը` աջակցելով թուրք-ադրբեջանական պետական հանցագործությանը․ Գեղամյան

Мэрия Степанакерта приняла решение не лишать детей новогоднего настроения, несмотря на неудобства из-за блокады 12/21/2022   16:48  |  Лента новостей
Мэрия Степанакерта выступила с заявлением, в котором приглашает всех желающих в Кольцевой парк имени Степана Шаумяна на церемонию зажжения огней на елке.
"Дорогие соотечественники, несмотря на многочисленные неудобства, связанные с блокадой, мэрия Степанакерта приняла решение не лишать наших детей новогоднего настроения. Поэтому 23 декабря в 18:00 приглашаем всех в Кольцевой парк им. Шаумяна для участия в церемонии зажжения огней на елке. Также запланирована интересная программа с участием детей... Будем ждать с любовью", - говорится в заявлении мэрии столицы Арцаха.