Ադրբեջանցիները կրկին փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին. Արցախից հաստատում են. տեսանյութ 12/12/2022   11:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանցիները կրկին փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ին հայտնեց Արցախի ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Գալստյանը։
Նշենք, որ քիչ առաջ թշնամական երկրի տելեգամյան ալիքներում տարածվող տեսանյութից երևում էր, որ ադրբեջանցիները կրկին փակել են Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը՝ Շուշիի մոտ և պահանջում են ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար Վոլկովին։ Քիչ անց մանրամասներ կհաղորդենք։

В Арцахе подтвердили информацию о перекрытии азербайджанцами трассы Степанакерт-Горис 12/12/2022   11:13  |  Лента новостей
Азербайджанцы сегодня устроили очередную провокацию, перекрыв снова автомагистраль Степанакерт-Горис. Информацию "ФактИнфо" подтвердил депутатат парламента Республики Арцах, глава фракции "Свобода" Давид Галстян.
На опубликованных немногим ранее в Telegram-каналах видео видно, как азербайджанцы перекрыли на участке близ Шуши единственную дорогу, связывающую Арцах и Армению, и требуют встречи с командующим российским миротворческим контингентом Волковым.