Ադրբեջանական բանակի ամենօրյա հարձակումները ՀՀ ինքնիշխան տարածքի վրա փաստագրվված են ԵՄ մոնիտորինգային կարողությունների կողմից.Էդմոն Մարուքյան 11/14/2022   10:31  |  Մեկնաբանություն
Ադրբեջանական բանակի ամենօրյա հարձակումները ՀՀ ինքնիշխան տարածքի վրա փաստագրվված են Հայաստանում վերջերս տեղակայված ԵՄ մոնիտորինգային կարողությունների կողմի։ Այս մասին իր թվիթերյան էջում գրել է ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը:
«Առաքելությունը ԵՄ-ի և մյուսների համար պարզ կդարձնի, որ հարձակումները չհրահրված ու լավ ծրագրված ահաբեկչություն են Ադրբեջանի կողմից՝ հայկական պետականության նկատմամբ», - գրել է Մարուքյանը։
13:36 13/10/2022  |  ՄեկնաբանությունԻրականում ականներ տեղադրվել են Ղարաբաղյան առաջին պատերազմի ընթացքում երկուստեք շփման գծում, այլ ոչ թե բնակավայրերում. Էդմոն Մարուքյան
11:40 05/10/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԻլհամ Ալիևը երբեք չի փորձել հեռու մնալ ռազմական հանցագործներից. Էդմոն Մարուքյան

Ежедневные атаки Азербайджана против Армении тщательно задокументированы миссией ЕС – Марукян 11/14/2022   10:43  |  Комментарий
Ежедневные атаки армии Азербайджана на суверенную территорию Армении тщательно задокументированы наблюдательской миссией ЕС, сообщилпосол по особым поручениям Эдмон Марукян в Twitter.
“Ежедневные атаки армии Азербайджана на суверенную территорию Армении тщательно задокументированы недавно развернутой в Армении наблюдательской миссией ЕС. Благодаря миссии ЕС и другим станет ясно, что атаки являются неспровоцированными и представляют собой хорошо спланированный Азербайджаном террор против армянской государственности", - написал Марукян в Twitter.