Աղմկում են այն բանի համար, որ կիսախարխուլ պատը դարձել է գեղեցիկ շենք, որն այսօր մայրաքաղաք Երևանի այցեքարտերից մեկն է. Խաչատուր Սուքիասյանի քարտուղար 11/07/2022   14:02  |  Մեկնաբանություն
Իշխանական օլիգարխ-պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի՝ Գռզոյի, մամուլի քարտուղար Աննա Մկրտչյանն անդրադարձել է դատախազության պահանջին՝ Սուքիասյաններին «Սիլ պլազայի» սեփականության իրավունքից զրկելու վերաբերյալ, կա հարուցված քրեական գործ։ Նա ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Աղմկում են այն բանի համար, որ կիսախարխուլ պատը դարձել է գեղեցիկ շենք, որն այսօր մայրաքաղաք Երևանի այցեքարտերից մեկն է։
ՀԳ. Դատարանում «Սիլ պլազան» հանդես է գալիս որպես 3-րդ կողմ։ Կարծում եմ այս դատաքննությամբ կպարզվի իրականությունը, և վերջ կդրվի բոլոր շահարկումների»։

Пресс-секретарь Хачатура Сукиасяна отреагировала на требование прокуратуры по “Сил Плазе” 11/07/2022   14:20  |  Комментарий
Пресс-секретарь депутата-олигарха от власти Хачатура Сукиасяна(Грзо) отреагировала на требование прокуратуры лишить семью предпринимателя права собственности на здание бизнес-центра “Сил Плаза” и заведенном уголовном деле.Генпрокуратура Армении требует лишить семью Сукиасянов права собственности на здание в центре Еревана - Hetq.am“Шумят потому, что полуобвалившаяся стена превратилась в красивое здание, которое сегодня является одной из визитных карточек Еревана”, - написала Анна Мкртчян на своей странице в facebook.
“В суде “Сил Плаза” выступает в качестве третьей стороны. Полагаю, что это судебное разбирательство прояснит подлинное положение дел и положит конец всем спекуляциям”, - добавила она в качестве постскриптума.