Վերջին օրերին երկու անգամ հանդիպել եմ Ռուբեն Վարդանյանին. Արտակ Բեգլարյան 09/12/2022   10:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վերջին օրերին երկու անգամ հանդիպել եմ Ռուբեն Վարդանյանին՝ քննարկելու համագործակցության եզրերն ու ողջունելու նրա որոշումը Արցախ տեղափոխվելու վերաբերյալ: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Արցախի պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը:
Մեծ հարգանք ունենալով Ռուբեն Վարդանյանի հայրենանվեր գործունեության նկատմամբ՝ շատ ուրախ եմ նրա որոշման առթիվ՝ այն համարելով լրացուցիչ հնարավորություն Արցախի ներքին ու արտաքին բազում մարտահրավերների հաղթահարման համար: Կարծում եմ՝ դա օրինակելի քայլ է, և հատկապես մասնագիտական դաշտում կայացած յուրաքանչյուր հայ պետք է դիտարկի ու իրացնի Արցախին շարունակաբար աջակցելու բոլոր ձևերի, այդ թվում՝ Արցախում ապրելու և գործելու հնարավորությունը: Իսկ մենք պարտավոր ենք նպաստելու այդպիսի քայլերին և առկա ներուժի պատշաճ իրացմանը:
Նախքան Ռուբենի տեղափոխվելն այստեղ՝ նրա հետ որոշ ծրագրեր էինք իրականացնում Արցախում, իսկ տեղափոխումից հետո, համոզված եմ, ծրագրերի ծավալն ու արդյունքները բազմապատկվելու են: Ռուբենի ներուժն ունեցող մարդը շատ բան ունի Հայրենիքին ծառայեցնելու, հատկապես՝ նման դժվարին պայմաններում:
Կյանքն առաքելության ու ծառայության հնարավորություն ու պարտավորություն է, և ուրախ եմ, որ Ռուբենը չի անտեսում իր բաժին առաքելությունը»,- գրել է նա:
12:57 10/09/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրտակ Բեգլարյանի մոտ քննարկվել է պետական դրամատիկական թատրոնի շենքի վերակառուցման նախագծային աշխատանքների ընթացքը

Госминистр Артак Бегларян прокомментировал переезд Рубена Варданяна в Арцах 09/12/2022   10:24  |  Лента новостей
Государственный министр Республики Арцах Артак Бегларян за последние дни дважды встречался с Рубеном Варданяном. Об этом Бегларян сообщил на своей странице в Facebook.
"В последние дни я дважды встречался с Рубеном Варданяном, чтобы обсудить грани сотрудничества и приветствовать его решение переехать в Арцах. С большим уважением отношусь к патриотической деятельности Рубена Варданяна, очень рад его решению, считая его дополнительной возможностью для преодоления многочисленных внутренних и внешних вызовов Арцаха", - написал госминистр.
Бегларян считает, что это примерный шаг, и каждый армянин, особенно состоявшийся в профессиональной сфере, должен рассмотреть и реализовать возможность постоянного содействия Арцаху всеми способами, в том числе жить и действовать в Арцахе.
"А мы обязаны содействовать подобным шагам и надлежащей реализации имеющегося потенциала. До переезда Рубена сюда, мы осуществляли с ним некоторые программы в Арцахе, а после переезда, уверен, объем и результаты программ умножатся. Человек, обладающий потенциалом Рубена, имеет много возможностей служить Родине, особенно в таких сложных условиях. Жизнь — это возможность и обязанность для миссии и служения, я рад, что Рубен не пренебрегает своей долей миссии", - написал Артак Бегларян.