Իրադրությունը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է.վիրավորում ստացած զինծառայողներից 4-ի վիճակը գնահատվում է ծանր, որոնցից մեկինը՝ ծայրահեղ ծանր.ՊԲ 08/04/2022   10:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Օգոստոսի 3-ի լույս 4-ի գիշերը և առավոտյան 09:00-ի դրությամբ օպերատիվ մարտավարական իրադրությունը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է: Այս մասին հայտնում է Արցախի ՊԲ-ն: Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանունները որոշ հատվածներում խախտել են հրադադարի ռեժիմը' կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ: ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից կորուստներ չկան:
Վիրավորում ստացած 19 զինծառայողներից 4-ի վիճակը գնահատվում է ծանր, որոնցից մեկինը' ծայրահեղ ծանր: Մյուս վիրավորների վիճակը բավարար է:
Ռուսական զորակազմի հրամանատարության միջնորդությամբ շարունակում են քայլեր ձեռնարկվել իրավիճակի կայունացման ուղղությամբ:
09:55 04/08/2022  |  ՄամուլԱրցախում լարված է, իսկ ՀՀ իշխանությունները լուռ են. «Ժողովուրդ»
23:07 03/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼուռ են, որովհետև հայրենիքը պաշտպանելը ավելի հարմար է, երբ դու թիրախում չես․ Վարուժան Գեղամյան
22:22 03/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում վիրավորների թիվը հասել է 19-ի, մեկի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր
21:55 03/08/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄի քանի հարյուր զինվոր կեսգիշերին հրատապ տարհանվել է Արցախից և զորացրվել․ Yerevan.Today

Азербайджан нарушил режим прекращения огня на отдельных участках - Минобороны Арцаха 08/04/2022 10:30 | Лента новостей
В ночь с 3 на 4 августа и по состоянию на 09:00 утра оперативно-тактическая обстановка на линии соприкосновения относительно стабильная, сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
Подразделения ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня на отдельных участках, применив стрелковое оружие разного калибра. Потерь со стороны подразделений Армии обороны Арцаха нет.
Состояние 4-х из 19 раненых военнослужащих оценивается как тяжелое, одного - крайне тяжелое.
Состояние остальных раненых удовлетворительное. При посредничестве российского военного контингента предпринимаются шаги по стабилизации ситуации.