Պահուստային ֆոնդից 11 մլրդ 809 մլն դրամ կհատկացվի մի շարք ճանապարհահատվածների նորոգման համար 07/14/2022   11:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարության պահուստային ֆոնդից ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությանը կհատկացվի 11 մլրդ 809 մլն դրամ՝ պետական նշանակության ավտոճանապարհների հիմնանորոգման նպատակով։ Նախագիծը հավանության արժանացավ Գործադիրի այսօրվա նիստում։
Տրամադրվելիք գումարով վերանորոգման ենթակա ճանապարհահատվածներից են՝ Մ-4, Երևան-Սևան-Իջևան-Ադրբեջանի սահման միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի մի հատվածը, Մ-10, Սևան-Մարտունի-Գետափ միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի մի հատվածը։
Անդրադառնալով ճանապարհաշինարարական աշխատանքների որակին վարչապետը նկատեց՝ որակը չի գոհացնում։
«Պետք է արձանագրել, որ աշխատանքի որակի հետ կապված խնդիրները չեն լուծել։ Անընդհատ որակի հետ կապված խնդիրներ են ի հայտ գալիս։ Բացի դրանից, նաև սահմանված քաշից ավել քաշով մեքենաների երթևեկության հետ կապված խնդիր ուենք։ Պարտադիր է ունենալ ճանապարհային կշեռքների համակարգ»,-նշեց Նիկոլ Փաշինյանը։
Տաթև- Աղվանի ճանապարհահատվածի շինարարության հետ կապված ևս խնդիրներ կա։ Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանի արձանագրմամբ՝ աշխաատնքները շատ դանդաղ են ընթնւոմ, քանի որ մարդատար մեքենաների համար լուրջ խնդիրներ են առաջանում։

Правительство Армении выделило 11,8 млрд драмов на ремонт дорог 07/14/2022   11:40  |  Лента новостей
Правительство Армении выделило из резервного фонда министерству территориального управления и инфраструктур 11 млрд 809 млн драмов на ремонт ряда автомагистралей государственного значения.
Средства уйдут на ремонт одного из участков межгосударственной трассы Ереван-Севан-Иджеван-граница Азербайджана и еще одного участка межгосударствненой дороги Севан-Мартуни-Гетап.
Коснувшись качества дорожно-строительных работ, премьер назвал его неудовлетворительным.
"Следует констатировать, что у нас возникли проблемы с качеством работ. Постоянно вскрываются проблемы с качеством. Помимо этого, есть проблемы с движением перегруженных автомобилей. Система дорожного весового контроля должна бть внедрена в обязательном порядке", - заявил Пашинян на заседании правительства в четверг.
Он также указал на проблемы при строительстве участка дороги Татев-Агвани. По словам губернатора Сюникской области Армении Роберта Гукасяна, работа продвигается крайне медленно, поскольку возникают серьезные препоны для легковых автомобилей.