Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չեռնոգորիայի վարչապետին 07/13/2022   12:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չեռնոգորիայի վարչապետ Դրիտան Աբազովիչին՝ Պետականության օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Չեռնոգորիայի բարեկամ ժողովրդին Պետականության օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով Ձեր երկրին ու ժողովրդին խաղաղություն և առաջընթաց։
Հայաստանը բարձր է գնահատում Չեռնոգորիայի հետ բարեկամական հարաբերությունների զարգացումը և հաստատակամ է ամրապնդելու համագործակցությունը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում՝ ի շահ հայ և չեռնոգորցի ժողովուրդների: Մեծապես կարևորում եմ նաև Երևանի և Պոդգորիցայի քաղաքային իշխանությունների միջև գործընկերության վերահաստատումը։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի ավելի հագեցնել և ամրապնդել մեր երկկողմ օրակարգը, ինչին մեծապես կնպաստեն նաև բարձրաստիճան փոխայցելությունները։
19:09 12/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄի քանի փաստեր մեր կորուստների վերաբերյալ Հայաստանի բնակչության համար․Ջորջ Տաբակյան
17:27 12/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանն ընդունել է «Ռոսատոմ»-ի գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Լիխաչովին

Армения высоко ценит развитие дружественных отношений с Черногорией – Пашинян 07/13/2022 12:10 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Черногории Дритану Абазовичу по случаю Дня государственности страны. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства РА. В послании говорится:
От имени правительства Армении и от себя лично сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Черногории по случаю Дня государственности, желаю Вашей стране и народу мира и прогресса.
Армения высоко ценит развитие дружественных отношений с Черногорией и полна решимости укреплять сотрудничество во всех представляющих взаимный интерес областях на благо армянского и черногорского народов. Придаю также важность восстановлению партнерства между городскими властями Еревана и Подгорицы.
Уверен, что совместными усилиями нам удастся еще больше обогатить и укрепить нашу двустороннюю повестку, чему немало поспособствуют взаимные визиты на высоком уровне.