Անհետ կորած և գերեվարված անձանց ընտանիքներին դրամական օգնության տրամադրումը կերկարաձգվի 07/14/2022   11:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախյան 44-օրյա պատերազմի հետևանքով անհետ կորած ու գերեվարված անձանց ընտանիքները կշարունակեն դրամական աջակցություն ստանալ մինչև 2022 թվականի սեպտեմբերը ներառյալ։ Համապատասխան որոշումը հաստատվեց Կառավարության այսօրվա նիստում։
Անկախ այն հանգամանքից, դատարանի կողմից անհայտ բացակայողի կարգավիճակ ճանաչվել է, թե ոչ, ընտանիքները կստանան ամսական 300 000 դրամ։ Դիմումները կընդունվեն մինչև 2022 թվականի սեպտեմբերի 5-ը:
Համաձայն Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության հաշվարկի` աջակցության պոտենցիալ շահառուների թիվը՝ 2022 թվականի ապրիլի 15-ի դրությամբ, 13 է։ Նրանց ևս 6 ամիս սահմանված դրամական աջակցությունը տրամադրելու համար կպահանջվի 23.4 մլն դրամ:
11:26 14/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊահուստային ֆոնդից 11 մլրդ 809 մլն դրամ կհատկացվի մի շարք ճանապարհահատվածների նորոգման համար

Власти Армении продлят финансовую помощь семьям пропавших без вести и пленных 07/14/2022   11:59  |  Лента новостей
Семьи военнослужащих, пропавших без вести  и захваченных в плен в ходе 44-дневной войны в Арцахе, продолжат получать денежную помощь до сентября 2022 года включительно. Соответствующее решение было принято на заседании правительства Армении в четверг.
Независимо от  признания судом статуса безвестно отсутствующего, семьи будут получать по 300 тыс драмов в месяц. Заявки принимаются до 5 сентября 2022 года.
По подсчетам министерства труда и социальных вопросов,  по состоянию на 15 апреля 2022 года число потенциальных бенефициаров программы поддержки составляет 13. Для оказания им денежной помощи в течение еще 6 месяцев потребуется 23.4 млн драмов.