Վարչապետն ընդունել է ԵՀ Հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրենին 04/30/2024   15:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի Հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրեն Խերտ Յան Կոոպմանն գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը ողջունել է պարոն Կոմանի այցը Հայաստան և ընդգծել Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերությունների շարունակական զարգացման կարևորությունը: Նիկոլ Փաշինյանն այս առումով առանցքային է համարել ապրիլի 5-ին Բրյուսելում կայացած Հայաստան-ԵՄ-ԱՄՆ բարձր մակարդակի հանդիպումը և շեշտել ձեռք բերված պայմանավորվածությունների արդյունավետ իրականացման անհրաժեշտությունը: Վարչապետը վստահություն է հայտնել, որ պարոն Կոպմանի այցը կնպաստի միջոցառումների ծրագրի և օրակարգի ձևավորմանն ու դրա հետագա առաջմղմանը:
Խերտ Յան Կոոպմանը նշել է, որ Եվրոպական հանձնաժողովը պատրաստ է սերտ համագործակցությամբ նպաստել ՀՀ կառավարության առաջնահերթությունների իրականացմանը՝ ի նպաստ մեր երկրի դիմակայունության ամրապնդման ու տնտեսական աճի: Եվրոպական հանձնաժողովի Հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների հարցերով գլխավոր տնօրենը համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունները կշարունակեն դինամիկ կերպով զարգանալ ու ընդլայնվել:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ԵՄ փոխգործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
12:39 30/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը ջուրը թափեց սեղանին՝ ցույց տալու, թե ինչ է անում Տավուշում
12:23 30/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանությունը հայտարարել է, որ չի կարող երաշխավորել սահմանազատման ենթարկված տարածքի «հայկական հատվածի» բնակիչների անվտանգությունը. հայտարարություն

Еврочиновник уверен, что отношения Армении и ЕС будут продолжать динамично развиваться и расширяться 04/30/2024 15:44 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял делегацию во главе с генеральным директором Европейской комиссии по вопросам расширения и политике соседства Гертом Яном Купманом. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Премьер-министр приветствовал визит г-на Купмана в Армению и подчеркнул важность дальнейшего развития отношений Армения-Европейский союз. В этом контексте Никол Пашинян назвал состоявшуюся 5 апреля в Брюсселе встречу высокого уровня Армения-ЕС-США ключевой и подчеркнул необходимость эффективной реализации достигнутых договоренностей. Премьер-министр выразил уверенность, что визит г-на Купмана будет способствовать формированию программы мероприятий и повестки и его дальнейшему продвижению.
Герт Ян Купман отметил, что Европейская комиссия готова в тесном сотрудничестве способствовать реализации приоритетов правительства Республики Армения в целях укрепления устойчивости и экономического роста нашей страны. Генеральный директор Европейской комиссии по вопросам расширения и политике соседства выразил уверенность, что отношения Армения-ЕС будут продолжать динамично развиваться и расширяться.