Կառավարությունը չի հերքում՝ Փաշինյանը չի մեկնի Պուտինի երդմնակալության արարողությանը 04/30/2024   13:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կառավարությունը չի հերքում, որ Նիկոլ Փաշինյանը չի մեկնի Վլադիմիր Պուտինի երդմնակալության արարողությանը։
Հիշեցնենք, որ «Մեդիահաբը», հղում կատարելով սեփական աղբյուրներին, գրել էր, որ Նիկոլ Փաշինյանը չի մեկնելու ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի՝ մայիսի 7-ին կայանալիք երդմնակալության արարողությանը։
Ըստ կայքի՝ այս կերպ Հայաստանը ցանկանում է ևս մեկ անգամ ցույց տալ, որ որպես դաշնակից դժգոհ է ՌԴ-ից։ Փոխարենը, մայիսի 8-ին նա կլինի ՌԴ-ում՝ մասնակցելու Եվրասիական տնտեսական միության ստեղծման 10-ամյակի առիթով կազմակերպված հոբելյանական գագաթնաժողովին։
ՀՀ կառավարությունից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում լուրը ոչ հերքեցին, ոչ հաստատեցին՝ նշելով․«Վարչապետի բոլոր այցերի վերաբերյալ ժամանակին տրամադրում ենք
16:37 29/04/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը չի մեկնելու Վլադիմիր Պուտինի երդմնակալության արարողությանը․ Մեդիահաբ
12:21 19/03/2024  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու առիթով
08:11 19/03/2024  |  ՄամուլՀՀ իշխանությունները չեն պատրաստվում խզել ՌԴ-ի հետ որեւէ միջպետական պայմանագիր․«Հրապարակ»
13:32 19/02/2024  |  ԼՐԱՀՈՍԵռակողմ հայտարարությունը ՌԴ-ն ու Ադրբեջանը ճղել՝ դեն են նետել. փաստաթղթում չկա կետ, որ ՌԴ-ն ՀՀ-ում պետք է որևէ բան վերահսկի.Փաշինյան
07:51 23/01/2024  |  ՄամուլՄերժե՞լ է Պուտինը Փաշինյանին. խոսնակի պարզաբանումը․ «Ժողովուրդ»
14:29 26/12/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍանկտ Պետերբուրգում մեկնարկել է ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական հանդիպումը
08:33 26/12/2023  |  ՄամուլՌԴ նախագահն անձամբ պարզաբանումներ ունի ստանալու Փաշինյանից. լուրջ են տրամադրված. «Ժողովուրդ»
08:43 19/10/2023  |  ՄամուլԿոշտ արձագանքներ և «արագի մեջ» սրբագրումներ․ «Փաստ»
08:16 19/10/2023  |  ՄամուլԻնչ գնով և ում վերահսկողությամբ Հայաստանն Ադրբեջանին կտա Սյունիքի ճանապարհ-միջանցքը . «Ժողովուրդ»

В правительстве не стали подтверждать или опровергать сообщения об отказе Пашиняна ехать на инаугурацию Путина 04/30/2024   13:42  |  Лента новостей
Правительство Армении не опровергает сообщения в СМИ о том, что премьер Армении Никол Пашинян не поедет на церемонию инаугурации президента РФ Владимира Путина.
Ранее издание издание "Mediahub" со ссылкой на собственные источники сообщило, что Никол Пашинян не поедет на церемонию инаугурации президента России Владимира Путина, которая намечена на 7 мая.Пашинян не поедет на инаугурацию Путина - СМИКак писало СМИ, таким образом Армения хочет еще раз показать, что она недовольна РФ как союзником.
По данным источников издания, Пашинян будет в РФ лишь 8 мая для участия в юбилейном саммите по случаю 10-летия Евразийского экономического союза (ЕАЭС) в Москве.
В правительстве РА в беседе с "ФактИнфо" не опровергли, но и не подтвердили сообщения, отметив, что «информация обо всех визитах премьера своевременно предоставляется».
17:08 29/04/2024  |  Лента новостейПашинян не поедет на инаугурацию Путина - СМИ
15:50 26/04/2024  |  Лента новостейПарламент Армении получил обращение Совфеда РФ по поводу заявлений Алена Симоняна
14:55 25/04/2024  |  Лента новостейРоссия всегда воспринимала Геноцид армян как собственную боль и беду - Захарова