Հաջորդիվ Պարեկային ծառայության ստորաբաժանումներ կձևավորվեն Կոտայքի, Գեղարքունիքի, Տավուշի և Արագածոտնի մարզերում 07/11/2022   17:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Ոստիկանության բարեփոխումները համակարգող խորհրդի նիստ:
Ներկայացվել են Ոստիկանության բարեփոխումների ռազմավարությամբ նախատեսված միջոցառումներով առաջիկա 6 ամսվա անելիքները, այդ թվում՝ Շիրակի և Լոռու մարզերում պարեկային ծառայության ներդրման ընթացքը: Զեկուցվել է, որ տարվա երկրորդ կիսամյակում նախատեսվում է Պարեկային ծառայության կառավարման օպերատիվ կենտրոնի ներդրման շարունակականության ապահովում: Հաջորդիվ պարեկային ծառայության ստորաբաժանումներ կձևավորվեն Կոտայքի, Գեղարքունիքի, Տավուշի և Արագածոտնի մարզերում, ապա ողջ հանրապետությունում: Վերը նշված 4 մարզերում ապագա պարեկների ուսումնական գործընթացները մեկնարկելու են օգոստոս ամսին: Ընդհանուր առմամբ, պարեկային ծառայության անցնելու համար դիմել է 1880 անձ, որոնցից 718-ն է միայն ոստիկանության ծառայող: 1332 անձ իրավունք է ստացել մասնակցելու քննական գործընթացին, որոնցից ծառայության կանցնեն 606-ը:
Հաջորդիվ անդրադարձ է կատարվել Պարեկային ծառայության տեխնիկական հագեցվածությանը, Ոստիկանության զորքերի վերակազմակերպման, Ազգային գվարդիայի ստեղծման աշխատանքներին: Պատասխանատուները վստահեցրել են, որ բոլոր միջոցառումներն իրականացվում են ըստ սահմանված ժամանակացույցի:
Քննարկվել են նաև ոստիկանության մարզային վարչությունների գործունեությանը և տարածքային ստորաբաժանումների նոր մոդելին վերաբերող հարցեր:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է Ոստիկանության բարեփոխումներով նախատեսվող բոլոր միջոցառումների արդյունավետ իրականացումը և ընդգծել Պարեկային ծառայություն կանանց ներգրավվածության ընդլայնման ուղղությամբ հետևողական աշխատանքների իրականացման անհրաժեշտությունը: Այս առումով, կառավարության ղեկավարը տվել է կոնկրետ հանձնարարականներ:
16:24 09/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼուսագյուղը որտե՞ղ է.Փաշինյանն Արմավիրում նոր ճանապարհների նորոգման աշխատանքներին է ծանոթացել (տեսանյութ)
16:03 09/07/2022  |  ՄեկնաբանությունԵրեւանի ավագանու ընտրությունները դարձել են քպական թեւերի կռվախնձոր. Ներիշխանական թեւերը միմյանց դեմ են աշխատում
15:45 09/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը Երասխահունում հարգանքի տուրք է մատուցել 44-օրյա պատերազմում զոհված հերոսների հիշատակին
15:30 09/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԷս գյուղի երազանքը կատարվում է.Գայ գյուղի բնակչուհին` Փաշինյանին
13:26 09/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԲադրիջանի վախտը չի՞ արդեն, ասում են՝ Հայաստանում սմբուկ չկա.Փաշինյանը Հովտամեջ համայնքում է

Подразделения Патрульной службы появятся еще в четырех областях Армении 07/11/2022   18:01  |  Лента новостей
Под председательством премьер-министра Армении Никола Пашиняна состоялось заседание Координационного совета по реформам полиции.
Как сообщает пресс-служба главы правительства, в ходе заседания были представлены предусмотренные Стратегией реформирования полиции задачи на ближайшие 6 месяцев, в том числе по внедрению патрульной службы в Ширакской и Лорийской областях. Было доложено, что во втором полугодии текущего года планируется обеспечить продолжительность внедрения оперативного центра управления Патрульной службы. Далее подразделения Патрульной службы будут сформированы в Котайкской, Гегаркуникской, Тавушской и Арагацотнской областях, а затем и по всей республике. Учебные процессы будущих сотрудников Патрульной службы в вышеупомянутых 4 областях начнутся в августе. Всего на курсы записалось 1880 человек, только 718 из которых являются сотрудниками полиции. Право участия в экзаменационном процессе получили 1 332 человека, 606 из которых поступят на службу.
Затем были затронуты работы по техническому оснащению Патрульной службы, реорганизации Войск полиции и созданию Национальной гвардии. Ответственные лица заверили, что все мероприятия проводятся в соответствии с установленным графиком.
Также были обсуждены вопросы, связанные с деятельностью областных управлений полиции и новой модели территориальных подразделений.
Премьер-министр Пашинян отметил важность эффективной реализации всех мероприятий, предусмотренных реформой полиции, и подчеркнул необходимость проведения последовательной работы по расширению вовлечения женщин в работу в Патрульной службе. В этом контексте глава правительства дал конкретные поручения.