ՔՊ-ական պատգամավորները Բունդեսթագի պատգամավորներին են ներկայացրել հետպատերազմական իրավիճակը Հայաստանում և տարածաշրջանում 07/07/2022   10:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի պատվիրակությունը Գերմանիա այցի շրջանակում հանդիպել է ԳԴՀ Բունդեսթագի Սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության (SPD) արտաքին քաղաքական հարցերով խոսնակ Նիլս Շմիդի, Բունդեսթագի նույն խմբակցության պատգամավորներ Դիրք Վիզեի, Յոհաննես Շրափսի եւ Մարթին Գերսթների հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային իրադրության, միջազգային համագործակցության եւ երկկողմ խորհրդարանական հարաբերությունների ընդլայնմանն ու խորացմանն ուղղված հարցեր:
Հայկական պատվիրակությունը ներկայացրել է հետպատերազմյան իրավիճակը Հայաստանում եւ տարածաշրջանում, բարձրաձայնել հայկական մշակութային ժառանգության պահպանության մարտահրավերները: Քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկման հետ կապված հիմնահարցերը:
Երկուստեք կարեւորվել են խորհրդարանական համագործակցությանն ուղղված քայլերը:
18:24 06/07/2022  |  ՄեկնաբանությունԹող իրենք պատվիրեն երաժշտությունը, իրենք պարեն կապիտուլյանտի դուդուկի տակ, իրենք էլ պատասխանատու լինեն իրենց բազմաթիվ ձախողումների համար. Զաքարյան
11:15 06/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՔՊ-ն արտահերթ նիստ է հրավիրել. օրակարգում 23 հարց է
17:52 04/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՔՊ-ական պատգամավորը՝ դոլարի արժեզրկման կամ դրամի արժևորման հիմնական պատճառի մասին
14:41 04/07/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկ Կոնջորյանը, Ռուստամ Բաքոյանը, Բաբկեն Թունյանը ու այլ ՔՊ-ականեր Բեռլինում են
07:41 02/07/2022  |  ՄամուլՔՊ-ն պաշտպանության հանձնաժողովի փոխնախագահ. կընտրի․ «Հրապարակ»
09:13 30/06/2022  |  ՄամուլՈ՞վ է իշխանության «սրտի» ընդդիմադիրը ․ «Իրավունք»
08:33 30/06/2022  |  ՄամուլՔՊ-ում ներթիմային մրցակցությունը սրվել է. կատաղի պայքար է ընթանում․ «Հրապարակ»

Армянские парламентарии представили депутатам Бундестага послевоенную ситуацию в Армении и регионе 07/07/2022   10:49  |  Лента новостей
Делегация группы дружбы НС Армения-Германия в рамках визита в ФРГ 5 июля встретилась со спикером Социал-демократической партии (СДПГ) Бундестага по внешнеполитическим вопросам Нильсом Шмидом, депутатами той же фракции Дирком Визе, Йоханнесом Шрапсом и Мартином Герстнером. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
В ходе встречи обсуждались региональная ситуация, международное сотрудничество и вопросы расширения и углубления двусторонних парламентских отношений.
Армянская делегация представила послевоенную ситуацию в Армении и регионе, подняла проблемы сохранения армянского культурного наследия. Обсуждены вопросы реализации Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве РА-ЕС.
Обоюдно подчеркнута важность шагов по парламентскому сотрудничеству.
17:24 23/06/2022  |  Лента новостейГермания заинтересована в развитии сотрудничества с Арменией: Пашинян встретился с послом ФРГ
00:09 23/03/2022  |  Лента новостейГригорян представил госминистру МИД Германии видение Армении по решению вопросов безопасности в регионе