Հայաստանը չի մերժել Թբիլիսիում եռակողմ հանդիպման առաջարկը. ԱԳՆ-ի արձագանքն Ալիևի հայտարարությանը 06/17/2022   11:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունն արձագանքել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հայտարարությանը, թե Հայաստանը հրաժարվել է Թբիլիսիում Հայաստանի, Ադրբեջանի և Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարների մակարդակով եռակողմ հանդիպում անցկացնելու առաջարկից: «Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան՝  ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը նշեց.
«Մենք ոչ միայն չենք մերժել, այլև մշտապես դրական ենք արտահայտվել նման հավանական հանդիպման մասին՝ միաժամանակ նշելով, որ պետք է աշխատանք տանել հանդիպման արդյունավետությունն ապահովելու ուղղությամբ»։

Ереван не отказывался от трехсторонней встречи в Тбилиси: в МИД Армении отреагировали на заявление Алиева 06/17/2022 11:50 | Лента новостей
Министерство иностранных дел Армении отреагировало на заявление президента Азербайджана Ильхама Алиева об отказе Еревана от предложения провести трехстороннюю встречу на уровне глав МИД РА, Азербайджана и Грузии в Тбилиси.
“Мы не только не отказывались, но и всегда положительно высказывались о такой возможной встрече, в то же время указывая на необходимость проведения работы для обеспечения эффективности встречи”, - заявил пресс-секретарь МИД Армении Ваан Унанян в ответ на запрос "Арменпресс".