ԵՊՀ ռեկտորը չի ընդունել ընդդիմադիր պատգամավորներին 05/31/2022   14:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Մարդ վախից, մեկ էլ տեսար, հիվանդություն ձեռք բերի»,-ԵՊՀ-ի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Աժ ընդդիմադիր պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանն ու հայտնեց, որ երթի մասնակիցները շարժվում են այլ ուղղությամբ։
«Մեզ ասացին, որ ռեկտորը շենքում չէ, հանդիպան է, իսկ թե ինչքան կտևի հանդիպումը՝ հայտնի չէ, երբ կգա՝ դարձյալ հայտնի չէ»,-ասաց պատգամավորն ու վստահեցրեց, որ ռեկտորն իրականում փակվել է իր աշխատասենյակում, քանի որ վախենում է իր կարծիքը հայտնել։
Երթի մասնակիցներն այս պահին Տնտեսագիտական համալսարանի մոտ են. պատգամավորները մտադիր են մուտք գործել ու պարզել համալսարանի ղեկավարության դիրքորոշումը՝ ազգային հարցերի վերաբերյալ։

Ректор ЕГУ не принял оппозиционных депутатов 05/31/2022   14:33  |  Лента новостей
“Человек со страху вдруг еще какую-то болезнь подхватит”, - заявил не без иронии оппозиционный депутат Артур Хачатрян в беседе с журналистами во вторник.
Депутат сообщил, что участники шествия решили сменить маршрут.
“Нам сказали, что ректора нет в здании, что он на встрече, а сколько она продлится, неизвестно. Нет сведений и по поводу того, когда он вернется”, - рассказал депутат.
Он уверен, что ректор в действительности закрылся у себя в кабинете, так как боится высказать свое мнение относительно проекта заявления оппозиции по Арцаху и отношениям с Турцией.