«Դիմադրություն» շարժման մասնակիցներն ԱԳՆ շենքի մոտ են․ ընդդիմադիր պատգամավորները ցանկանում են հանդիպել նախարարի հետ 05/31/2022   12:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մենք այստեղ ենք մի նպատակով․ որպեսզի մեր պատգամավորները հանդիպեն նախարարների հետ, հասկանան իրենց դիրքորոշումը մեր հրապարակած սկզբունքների վերաբերյալ։ Այդ մասին ԱԳՆ շենքի դիմաց քիչ առաջ հայտարարեց ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Հիմա նաև անձնական պատասխանատվության ժամանակն է և այս օրերի ընթացքում յուրաքանչյուրի բերանից պետք է լսենք, թե ով ինչ է մտածում։ ԱԳՆ շենքը չենք շրջափակում, մեր նպատակն այսօր դա չէ»,-ասաց Սաղաթելյանը և ակցիայի մասնակիցներին հորդորեց Ոստիկանության ներկայացուցիչների հետ կոնֆլիկտի չբռնվել։
Սաղաթելյանը նաև զգուշացրեց, որ ցուցարարների շարքերում կան սադրիչներ, որոնք իրենց հետ կապ չունեն, ուղղորդվել են այնտեղ իշխանության կողմից։
ԱԳՆ շենքի մոտ այս պահին մեծաթիվ ոստիկանական ուժեր են կուտակված։ Վահաններով, սաղավարտներով և հատուկ պաշտպանության այլ միջոցներով ոստիկանները մի քանի շարքով պատ են կազմել ԱԳՆ դիմաց։

Участники шествия дошли до здания МИД Армении: оппозиционные депутаты требуют встречи с министром 05/31/2022   13:02  |  Лента новостей
Депутаты  парламента Армении от фракций "Честь имею" и "Армения" пришли к зданию МИД, чтобы разузнать мнение сотрудников ведомства о заявлении оппозиции  по Арцаху и отношениям с Турцией. Об этом заявил вице-спикер НС Ишхан Сагателян.
“Нынче настало время и личной ответственности. Мы должны в эти дни услышать из уст каждого его мнение по этому поводу. В наши планы не входит блокировка здания МИД. Наша цель сегодня вовсе не в этом заключается”, - сказал Сагателян и призвал участников акции не вступать в конфликт с полицейскими.
Сагателян также предупредил, что в рядах демонстрантов есть провокаторы, которые не имеют к ним никакого отношения и действуют по указке властей.
К зданию МИД Армении стянуты крупные силы полиции в касках и с щитами. Они выстроились в плотный кордон.