Արցախում ձերբակալվել է Արցախի հերոս, գեներալ-մայոր Սամվել Կարապետյանը (Օգանովսկի) 05/11/2022   10:51  |  Քրեական խրոնիկոն
Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում մայիսի 10-ին հնչած կրակոցների դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի Հանրապետության դատախազությունը:
«Ինչպես հաղորդվել էր ավելի վաղ, մայիսի 10-ին, երեկոյան ժամը 19:00-ի սահմաններում, Ստեփանակերտ քաղաքի «Վերածննդի» հրապարակում հնչել են կրակոցներ, որի հետևանքով վնասվել էր Ստեփանակերտ քաղաքի բնակչին պատկանող ավտոմեքենան: Դեպքի առթիվ ձեռնարկված քննչական և դատավարական գործողությունների արդյունքների հիման վրա ԱՀ քննչական կոմիտեի քննիչի կողմից հարուցվել է քրեական գործ ԱՀ քրեական օրենսգրքի 269-րդ հոդվածի 4-րդ մասով (խուլիգանություն, որը կատարվել է զենքի կամ որպես զենք օգտագործվող առարկաների գործադրմամբ) և 245-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ապօրինի կերպով հրազեն ձեռք բերելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը) նախատեսված հանցանքների հատկանիշներով: Ենթադրյալ հանցագործության կատարման կասկածանքով ձերբակալվել է Արցախի Հանրապետության քաղաքացի Ս.Կ.-ն:
Կատարվում է նախաքննություն, որի ընթացքի ու արդյունքների մասին կտրվի հավելյալ տեղեկություն»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
18:42 10/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի կառավարությունը մտադրված է ամբողջ ծավալով շարունակել նախանշված ծրագրերի իրականացումը
18:25 10/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսերենին պաշտոնական կարգավիճակ տալուց հետո Արցախում աշխատանքներ են տարվում ռուսական մշակութային տներ հիմնելու ուղղությամբ
12:48 09/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԹափված արյան որևէ կաթիլն իմաստազրկված չէ, քանի դեռ կա ազատ և անկախ Արցախը. ԱՀ պաշտպանության նախարար
12:37 08/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄայիսի 9-ին՝ ժամը 11:00-ին, Արցախում կհայտարարվի Լռության րոպե
16:01 06/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀանգամանքները փաստում են բախման և վնաս հասցնելու ակնհայտ դիտավորության մասին. ՄԻՊ
15:07 06/05/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի բեռնատարի կանխամտածված հանցագործությունն Արցախում՝ քաղաքացիական մեքենայի նկատմամբ. Արտակ Բեգլարյան
14:47 06/05/2022  |  Քրեական խրոնիկոնԱրցախի ոստիկանությունը քննում է ադրբեջանական շարասյան կողմից արցախցու մեքենան վթարի ենթարկելու դեպքի հանգամանքները

В деле о стрельбе на площади Возрождения в Степанакерте появился задержанный: СМИ назвали его имя 05/11/2022 11:03 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту стрельбы, произошедшей 10 мая на площади Возрождения в Степанакерте. Об этом сообщает Прокуратура Республики Арцах.
10 мая 2022 года около 19:00 на площади Возрождения в Степанакерте раздались выстрелы, в результате которых был поврежден автомобиль, принадлежащий жителю столицы Арцаха. По данному факту в Следственном комитете Республики Арцах было возбуждено уголовное дело по части 4 статьи 269 (хулиганство, совершенное с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия) и части 1 статьи 245(незаконные приобретение, хранение, перевозка или ношение оружия)УК Арцаха. По подозрению в совершении преступления задержан гражданин Республики Арцах С.К.
Прокуратура Республики Арцах сообщает, что по подозрению в совершении предполагаемого преступления задержан гражданин Республики Арцах С.К.
“Ведется предварительное расследование, о ходе и результатах которого будет предоставлена дополнительная информация”, - говорится в сообщении.
Согласно муссируемым в прессе сведениям, задержанным является герой Арцаха генерал-майор Самвел Карапетян ("Огановский").