Շարունակում են գործադրվել բոլոր ջանքերը ադրբեջանական զորքերին ելման դիրքեր վերադարձնելու համար. Արայիկ Հարությունյան 03/29/2022   10:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ուժային կառույցների ղեկավարների մասնակցությամբ աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել՝ նվիրված շփման գծի վերջին զարգացումներին: Այդ մասին հաղորդում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից:
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրության վերաբերյալ զեկուցմամբ հանդես է եկել Արցախի պաշտպանության նախարար Կամո Վարդանյանը:
Երկրի ղեկավարը մեկ անգամ ևս նշել է, որ Արցախի իշխանությունների օրակարգում Արցախում կայունության ապահովումն է:
Նախագահի խոսքով՝ Արցախի զինված ուժերի ու ռուսական խաղաղապահ զորակազմի միջոցով, ինչպես նաև դիվանագիտական հնարավոր մեխանիզմներով շարունակում են գործադրվել բոլոր ջանքերը խաղաղություն ապահովելու և շփման գծի արևելյան հատվածից ադրբեջանական զորքերին ելման դիրքեր վերադարձնելու համար:
Հանդիպման ընթացքում նախագահ Հարությունյանը մի շարք հանձնարարականներ է տվել երկրի պաշտպանության կազմակերպման և ուժային մարմինների միջև փոխգործակցության վերաբերյալ:
18:58 28/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանը չի բացառում, որ կդիմի դատարան՝ Քարագլխի վերաբերյալ oragir.news-ի կեղծ հրապարակումը հերքելու պահանջով
18:25 28/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանն ընդունել է Արցախյան երրորդ պատերազմում զոհված և անհայտ կորած զինծառայողների հարազատների միության մի շարք անդամների
21:52 26/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱՀ նախագահն այսօր Արցախում ռազմական դրություն չի մտցրել, այն վաղուց կար. պարզաբանում
20:01 26/03/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագիր ռազմական դրության պայմաններում իրավունքների ու ազատությունների ժամանակավոր սահմանափակումների մասին
09:42 25/03/2022  |  ՄամուլԱրայիկ Հարությունյանի ու ՔՊ-ականների հարաբերություններն ավելի են լարվել. «Ժողովուրդ»

Прилагаются все усилия для возвращения азербайджанских войск на исходные позиции: президент Арцаха провел совещание 03/29/2022   11:09  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян провел рабочее совещание с участием руководителей силовых структур, посвященное ситуации на линии соприкосновения. Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
Министр обороны Республики Арцах Камо Варданян выступил с докладом об оперативно-тактической ситуации.
Глава государства в очередной раз подчеркнул, что обеспечение стабильности в республике является главной задачей властей Арцаха. По словам президента, посредством вооруженных сил Арцаха и командования дислоцированных в Арцахе российских миротворческих сил, равно как имеющихся дипломатических механизмов прилагаются все усилия для обеспечения мира и возвращения азербайджанских войск на исходные позиции в восточной части линии соприкосновения.
В ходе встречи президент Арутюнян дал ряд поручений по организации обороны страны и взаимодействию между силовыми структурами.