Սերժ Սարգսյանին ալիևյան ռեժիմի կողմից մեղադրանք առաջադրելն ինքնին զավեշտ է, իսկ ներկայացված մեղադրանքները՝ ցինիկ. ՀՀ 3-րդ նախագահի գրասենյակ 02/21/2022   15:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակի արձագանքը ալիևյան ռեժիմի կողմից արված հայտարարությանը՝ Սերժ Սարգսյանին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու և նրա նկատմամբ հետախուզում հայտարարելու մասին.
«Սերժ Սարգսյանին ալիևյան ռեժիմի կողմից մեղադրանք առաջադրելն ինքնին զավեշտ է, իսկ ներկայացված մեղադրանքները՝ ցինիկ:
Ցինիկ, քանզի տարիների ընթացքում ցեղասպան քաղաքականության մեջ հմտացած Ալիևը, ում պաշտոնավարման ամբողջ ժամանակաշրջանում հայատյացությունը Ադրբեջանի ներսում պետական քաղաքականության է վերածվել, որևէ բարոյական իրավունք չունի խոսելու Սերժ Սարգսյանի մասին, առավելևս՝ մեղադրանքներ ներկայացնելու:
Ալիևը տարիներ շարունակ բախվել է Հայաստանն արժանապատվորեն ներկայացնող Սերժ Սարգսյանի հմուտ դիվանագիտությանը և ականատես է եղել նախագահ Սարգսյանի բարձր վարկանիշին, որը պաշտոնաթողությունից հետո էլ միջազգային հանրության շրջանում բացարձակապես չի նվազել:
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, պաշտոնը թողնելուց հետո էլ, շարունակել և շարունակելու է ներկայացնել Հայաստանի ազգային, պետական շահերն արտերկրում՝ իր լայն կապերի և փորձի շնորհիվ:
Ինչպես 1988թ.-ից ի վեր, այսուհետ էլ նախագահ Սարգսյանը հետամուտ է լինելու հայկական սրբազան հողում՝ Արցախում հազարամյակներով ապրող հայ ժողովրդի ազատ, անկախ և անվտանգ ապրելու իրավունքի իրացմանը:
Հատկանշական է, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ երկրի ներսում հետապնդում են իրականացնում կապիտուլյանտ իշխանությունները, իսկ երկրից դուրս նրանց փորձում է հետապնդել կապիտուլյանտ իշխանությունների փաստացի դաշնակիցը դարձած ադրբեջանական իշխող կլանը:
Ոչ Հայաստանի ներսում գործող վարչակազմի կողմից և ոչ էլ Հայաստանից դուրս նրան հետապնդողներին չի՛ հաջողվելու կանգնեցնել Սերժ Սարգսյանին իր առաքելությունն իրականացնելու ճանապարհին:
Վստահ ենք, որ պատմությունից զատ, գալու է նաև հայ ժողովրդի հանդեպ ոճրագործություններ գործածներին պատժելու ժամանակը»,-ասված է տարածած հաղորդագրության մեջ:
14:54 21/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյանն ու Սերժ Սարգսյանը հետապնդվում են Ալիեւի ու Նիկոլի կողմից. Լեւոն Քոչարյան
10:01 05/02/2022  |  ՄամուլՍերժ Սարգսյանը հարցում է պատվիրել. պատկերը բավականին ոգեւորիչ է եղել. «Հրապարակ»
18:07 04/02/2022  |  ՄեկնաբանությունԱրթուր Գրիգորյանի արվեստը սիրվել և գնահատվել է ինչպես Հայաստանում և Արցախում, այնպես էլ սփյուռքի մեր հայրենակիցների շրջանում. Սերժ Սարգսյան
21:45 02/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանն ընդունել է Միջազգային Դեմոկրատական միության պատվիրակությանը
14:25 01/02/2022  |  ՔաղաքականՍերժ Սարգսյանն իրավիճակից դուրս գալու ելքեր չմատնանշեց.վերլուծաբան
00:30 01/02/2022  |  Քաղաքական«Չնայած ջախջախված ենք, կապիտուլացված` բանակցային պրոցեսը վերականգնելու հնարավորություն ունենք»․ Սերժ Սարգսյան
00:19 01/02/2022  |  Քաղաքական«Հիմարություն է ասել, որ Ալիևի նկրտումները Երևանի նկատմամբ, պայմանավորված է նրանով, որ մենք էլ ենք ասում»․ Սերժ Սարգսյան
00:04 01/02/2022  |  Քաղաքական«Համանախագահների վերջին առաջարկությունները, մեր երազածը չէին, բայց բերելու էին Լեռնային Ղարաբաղին անվտանգություն և բարեկեցություն»․ Սերժ Սարգսյան

В офисе Сержа Саргсяна назвали смешным и циничным решение алиевского режима предъявить обвинение экс-президенту Армении 02/21/2022   17:21  |  Лента новостей
В офисе третьего президента Армении отреагировали на сделанное алиевским режимом заявление о привлечении Сержа Саргсяна к уголовной ответственности и объявлении его в розыск.
"Предъявление обвинения Сержу Саргсяну алиевским кланом само по себе смешно, а выдвинутые обвинения - циничны. Циничны, поскольку набивший руку на политике геноцида за эти годы Алиев, в период правления которого армянофобия превратилась в государственную политику  внутри Азербайджана, не имеет морального права говорить о Серже Саргсяне, не говоря уже о том, чтобы предъявлять обвинения", - говорится в заявлении.
В заявлении также отмечается, что Алиев многие годы сталкивался с искусной дипломатией Сержа Саргсяна, достойно представлявшего Армению, и был очевидцем высочайшего рейтинга третьего президента РА, который ничуть не упал на международной арене и после отставки.
И после отставки третий президент Армении Серж Саргсян благодаря своим общирным связям и  опыту продолжал и продолжит представлять национальные, государственные интересы Армении за рубежом.
Как с 1988 года, так и впредь президент Саргсян будет последователен в вопросе реализации права проживающего на протяжении тысячелетий в Арцахе армянского народа жить свободно, независимо и безопасно на своей священной армянской земле.
"Примечательно, что второго президента Армении Роберта Кочаряна и третьего президента РА Сержа Саргсяна внутри страны преследует власть капитулянтов, а за пределами страны их пытается преследовать правящий азербайджанский клан, ставший фактическим союзником власти капитулянтов", - говорится в заявлении.
Отмечается, что ни действующему в  Арменсии режиму, ни  тем, кто преследует его за пределами Армении, не удастся остановить Сержа Саргсяна на пути к осуществлению своей миссии.
“Уверены, что, помимо суда истории, наступит также время наказания тех, кто совершал преступления против армянского народа”, - отмечается в заявлении.