Քաղաքական հետապնդում է, ուրիշ ոչինչ. ՔՊ-ին պարտության մատնած Ուրցաձորի համայնքապետը՝ որդուն կալանավորելու մասին 01/17/2022 14:59 | ԼՐԱՀՈՍ
Սա քաղաքական հետապնդում է, ուրիշ ոչինչ։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցի ժամանակ այս մասին հայտարարեց Ուրցաձորի նախկին համայնքապետ Ռաֆիկ Անդրեասյանը՝ անդրադառնալով իր որդու մասնակցությամբ դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործին։
Նշենք, որ Ուրցաձորի նախկին համայնքապետի որդին կալանավորվել է՝ ոստիկանության ծառայողների նկատմամբ առերևույթ բռնություն գործադրելու հատկանիշներով, իսկ նախկին համայնքապետի նկատմամբ էր քրգործ է հարուցվել ինքնիրավչության համար։
Ռաֆիկ Անդրեասյանը իր և որդու առնչությամբ քրեական գործերը որակեց որպես քաղաքական հետապնդում։
«Սա պատվեր է»,-ասաց Ռաֆիկ Անդրեասյանը։
Դիտարկմանը, որ այս գործողությունները հաջորդեցին Վեդիի ՏԻՄ ընտրություններին, որին մասնակցել և հաղթել էր իր գլխավորած կուսակցությունը՝ Ուրցաձորի նախկին համայնքապետը նշեց.
«Ես ասացի։ Միայն հեռուստատեսությամբ ելույթ կունենամ և մանրամասն կասեմ»,-նշեց Ռաֆիկ Անդրեասյանը՝ հավելելով, որ չի ընդունում իրեն առաջադրված մեղադրանքը։
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ դեկտեմբերի 5-ին Վեդի խոշորացված համայնքի ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցել էր նաև Ուրցաձորի համայնքապետ Ռաֆիկ Անդրեասյանը՝ գլխավորելով «Իմ հզոր համայնք» կուսակցության ցուցակը։ Չնայած կուսակցությունը ստացել էր ամենաշատ քվեները՝ 44.8 տոկոս, այնուամենայնիվ նոր ավագանի չձևավորվեց, քանի որ ՔՊ-ն և «Հանրապետություն» կուսակցությունները վայր դրեցին իրենց մանդատը, ինչի պատճառով Վեդիում մարտի 17-ին նոր ընտրություններ տեղի կունենան։ Մինչ այդ Վեդիի համայնքապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել Արարատի նախկին մարզպետ Գարիկ Սարգսյանը։

"Политическое преследование, ничего более": победивший ГД на выборах экс-глава Урцадзора прокомментировал арест своего сына 01/17/2022   16:08  |  Лента новостей
Это политическое преследование,  ничего более, заявил в беседе с “ФактИнфо” заявил бывший глава общины Урцадзор Рафик Андреасян, коснувшись уголовного дела об инциденте с участием своего сына.
Отметим, что сын экс-главы Урцадзора был арестован по признакам применения насилия в отношении сотрудников полиции, а в отношении бывшего руководителя общины было возбуждено уголовное дело за самоуправство.
Рафик Андреасян расценивает уголовные дела в отношении себя и своего сына как политическое преследование.
"Это заказ", - сказал Рафик Андреасян.
На замечание о том, что эти действия последовали за выборы в органы местного самоуправления, в которых приняла участие и одержала победу возглавляемая им партия, глава общины Урцадзор отметил:
"Я сказал, что выступлю только по ТВ и расскажу подробности", - заявил Рафик Андреасян. Он добавил, что отвергает выдвинутые против него обвинения.
Ранее агентство сообщило, что  участие на прошедших 5 декабря выборах в органы местного самоуправления в общине Веди принял глава Урцадзора Рафик Андреасян, который возглавил список партии «Моя могущественная родина». Хотя партия набрала 44.8% голосов, тем не менее сформировать новый Совет старейшин не удалось, так как партии «Гражданский договор» и «Республика» сложили свои мандаты. В результате в Веди 17 марта пройдут новые выборы. До этого обязанности главы Веди будет временно исполнять бывший губернатор Араратской области Гарик Саркисян.