Արթուր Ղազինյանը 14-րդ անգամ չընտրվեց հանձնաժողովի փոխնախագահ.ընդդիմությունը չմասնակցեց քվեարկությանը 11/30/2021   13:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի այսօրվա նիստում կրկին քննարկվեց հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության հարցը:
«Հայաստան» խմբակցությունն արդեն 14-րդ անգամ այս պաշտոնին առաջադրում է Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը:
Պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը պնդեց, որ իրենց թեկնածուն չի փոխվելու, մինչև հարցը հանգուծալուցում չստանա.
«Մենք բազմիցս ասել ենք, որ այս հարցով ներկայացրել ենք բոլոր պարզաբանումները, թեկնածուն ներկայացրել է իր դիրքորոշումը, պատասխանել է բոլոր հարցերին: Մենք շարունակում ենք մնալ այն դիրքորոշմանը, որ այս հարցը գտնվում է իշխանական պատգամավորների տիրույթում, հարցի քննարկմանը մասնակցելու իմաստ չենք տեսնում»,-ասաց նա:
Արթուր Ղազինյան էլ ասաց, որ օրակարգին բովանդակային անդրադառնալու անհրաժեշտություն կլինի այն դեպքում, երբ իշխող մեծամասնությունը փոխի իր դիրքորոշումը հարցի վերաբերյալ:
Արթուր Ղազինյանը նաև նշեց, որ առանց հիմնական զեկուցողի և թեկնածուի ներկայության հարցը քննարկելու դեպքում ընթացակարգը խախտվում է և քվեակություններն իրավազոր չէ.
«Պետք է նիստը հետաձգեք, մինչև հիմնական զեկուցողը կամ կլինի թեկնածուն, դուք շարունակեք քննարկել, ձեզ մոտ լավ ստացվում է»:
Ընդդիմադիր պատգամավորները լքեցին նիստերի դահլիճը: «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն առանց ընդդիմության Արթուր Ղազինյանին 14-րդ անգամ չընտրեց հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնում:
11:58 30/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՉհերքված տեղեկություն կա, որ Նախիջևանում Սիրիայից տեղափոխված ահաբեկչական խմբավորումների կուտակումներ կան.Արթուր Ղազինյան
09:39 30/11/2021  |  ՄամուլԹեկնածուն չի փոխվելու. «Հրապարակ»
17:22 27/11/2021  |  ՄեկնաբանությունԳերտերության ազդեցության տակ է լինելու Հյուսիս-Հարավ տրանսպորտային համաշխարհային տնտեսական նշանակության միջանցքը. Ղազինյան
11:41 23/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Ղազինյանը 13-րդ անգամ չընտրվեց ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ
11:25 18/11/2021  |  Մեկնաբանություն2020թ-ի սեպտեմբերի 27-ից մինչ օրս բոլոր մարդկային և տարածքային կորուստների գինը նիկոլի իշխանությունն է. Ղազինյան
11:15 13/11/2021  |  ՄեկնաբանությունՀայկական Շուշիի տակ ադրբեջանական հենակետի վրա նռնակը նետել է Հայ մարդը, ով ունի արժանապատվություն, վրեժ և հատուցման պահանջ. Ղազինյան
14:45 11/11/2021  |  ՄեկնաբանությունԱյլևս փաստ է, որ ամեն ինչ եղել է վաղօրոք որոշված, համաձայնեցված, այլապես այդ ճանապարհը կփակվեր դեռևս անցած տարվա դեկտեմբերին. Ղազինյան
11:47 09/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆոյեմբերի 9-ը հայկական պատմագրության մեջ կմնա որպես հայրենիքի դավաճանության, ամոթի և համազգային խայտառակության օր. Ղազինյան

Попытка №14: Артура Казиняна снова не избрали на пост замглавы парламентской комиссии по вопросам обороны и безопасности 11/30/2021   13:54  |  Лента новостей
Постоянная комиссия НС Армении по вопросам безопасности и обороны на сегодняшнем внеочередном заседании вновь рассмотрела вопрос об избрании заместителя главы парламентской комиссии. Фракция “Армения”  в 14 раз выдвинула на эту должность кандидатуру Артура Казиняна.
Депутат Гегам Манукян из той же фракции подчеркнул, что они не собираются менять кандидата, пока вопрос не разрешится.
“Мы неоднократно заявляли, что представили все разъяснения по данному вопросу. Кандидат представил свою позицию, ответил на все вопросы. Мы продолжаем оставаться при своем мнении. Данный вопрос находится в ведении депутатов от власти, смысла в участии в обсуждении по нему мы не видим”, - сказал он.
Со своей стороны Артур Казинян заявил, что необходимость в содержательном комментарии возникнет тогда, когда правящее большинство изменит свою позицию относительно данного вопроса.
Артур Казинян также отметил, что  при обсуждении вопроса без основного докладчика и в условиях отсутствия кандидата нарушается процедура, посему голосование лишено юридической силы.
“Следует отложить заседание до явки основного докладчика или кандидата. А вы продолжайте голосовать. У вас это хорошо получается”, - сказал он.
Оппозиционные депутаты покинули зал заседаний. Фракция “Гражданский договор” в условиях отсутствия оппозиции в 14 раз не избрала Артура Казиняна заместителем председателя комиссии.
11:41 16/11/2021  |  Лента новостейМы не станем участвовать "в вашем Ртуть-парти": армянская оппозиция бойкотировала заседание парламента