Առուշանյանն ընտրել է Գորիսը. «Առուշ Առուշանյան» դաշինք 10/25/2021   13:09  |  Մեկնաբանություն
Անցած կիրակի Գորիսի ՏԻՄ ընտրություններում կալանավայրից ՔՊ-ին հաղթած Առուշ Առուշանյանը արդեն որոշում է կայացրել՝ կմնա Գորիսո՞ւմ՝ որպես քաղաքապետ, թե՞ կվերցնի Ազգային ժողովի պատգամավորի մանդատը։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է «Առուշ Առուշանյան» դաշինքը.
«Հիշեցնենք, որ մանդատը վայր է դրել «Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր Դավիթ Սեդրակյանը, ցուցակում հաջորդ համարը Առուշ Առուշանյանն է։ Մեզ ասացին՝ «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախագահ Վահե Հակոբյանի խնդրանքով փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանն այցելել է «Երևան-Կենտրոն ՔԿՀ»՝ իմանալու, թե Առուշանյանը ո՞րն է ընտրելու՝ մանդա՞տը, թե՞ Գորիսը։
Առուշանյանն ընտրել է Գորիսը։ Մեզ հետ զրույցում Առուշ Առուշանյանի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանն ասաց, որ Առուշանյանը հաստատում է իր հոր դիրքորոշումը, և չի վերցնելու մանդատը։
«Հայաստան» դաշինքի ցուցակի հաջորդ համարը Ասպրամ Կրպեյանն է՝ Թաթուլ Կրպեյանի դուստրը, և, ըստ ամենայնի, նա էլ կզբաղեցնի թափուր մանդատը, եթե Դավիթ Սեդրակյանը 1 շաբաթվա ընթացքում մանդատից հրաժարվելու իր դիմումը հետ չվերցնի»։
10:17 21/10/2021  |  ՄամուլԻշխանության ծրագիրը Գորիսում տապալվել է. «Փաստ»
18:21 20/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎերահաշվարկի արդյունքում «Առուշ Առուշանյան» դաշինքի ձայները պակասել են 1-ով
20:33 19/10/2021  |  ՎերլուծություններԳորիսեցիների ինքնապահպանական բնազդը հաղթեց․ սա կարող է նախադեպ լինել ողջ Հայաստանի համար

Аруш Арушанян выбрал Горис - блок 10/25/2021 13:38 | Комментарий
Одержавший из СИЗО победу над “Гражданским договором” на прошедших в прошлое воскресенье выборах в органы местного самоуправления в Горисе Аруш Арушанян принял решение относительно того, остаться мэром города или взять депутатский мандат. Об этом сообщается на странице блока “Аруш Арушанян” в Facebook.
Напомним, депутат НС РА от фракции “Армения” Давид Седракян сложил мандат, следующим в списке идет Аруш Арушанян. Как сообщили блоку, по просьбе председателя партии “Возрождающаяся Армения” Ваге Акопяна адвокат Эрик Алексанян посетил УИУ “Ереван-Кентрон”, чтобы разузнать, что выберет Арушанян: мандат или Горис?
Арушанян выбрал Горис.
"В беседе с нами адвокат Эрик Алексанян заявил, что Арушанян подтверждает озвученную его отцом позицию и не возьмет мандат", - говорится в сообщении.
Следующим в списке блока "Армения" значится Аспрам Крпеян – дочь Татула Крпеяна. По всей вероятности, она и займет вакантное место, если Давид Седракян в течение недели не отзовет свое заявление об отказе от депутатского мандата.