«Հայաստան» խմբակցությունը 3-րդ անգամ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնում կառաջադրի Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը 09/07/2021   13:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայաստան» խմբակցությունն արդեն 3-րդ անգամ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի ղեկավարի տեղակալի պաշտոնին կառաջադրի Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը:
«Փաստինֆո»-ին հայտնեց խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը:
Հիշեցնենք, որ իշխող մեծամասնությունն արդեն երկու անգամ մերժել է Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը՝ Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնին: Որպես հիմնավորում ՔՊ-ականները նշում են, թե վերջինս հեռու է ռազմական գործից.
«Իրենք ամեն ինչ էլ կարող են ասել, մենք վստահ ենք, որ Արթուր Ղազինյանը լավագույնս կիրականացնի Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի փոխնախագահի գործառույթները»,-ասաց Արծվիկ Մինասյանը՝ արձագանքելով ՔՊ-ականներին:
Հարցին՝ հնարավո՞ր է Արթուր Ղազինյանի կրկին չընտրվելու դեպքում թեկնածուն փոխվի կամ զիջվի «Պատիվ ունեմ»-ին, Արծվիկ Մինասյանն ասաց. «Մենք հաստատակամ ենք մեր որոշման մեջ»:
13:44 06/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Ղազինյանը կրկին չընտրվեց ԱԺ պաշտպանության հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնում

Фракция “Армения” в третий раз выдвинет кандидатуру Казиняна на пост замглавы комиссии по обороне и безопасности 09/07/2021   13:29  |  Лента новостей
Парламентская фракция “Армения” в третий раз выдвинет  на пост заместителя главы постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности НС РА кандидатуру Артура Казиняна. Об этом “ФактИнфо” сообщил секретарь фракции Арцвик Минасян.
Напомним, правящее большинство дважды отклонило кандидатуру Артура Казиняна на этот пост. В качестве довода в пользу своего решения представители “Гражданского договора” указали, что Казинян далек от военного дела.
“Они могут утверждать все, что угодно. Мы же уверены в том, что Артур Казинян наилучшим образом будет выполнять функции заместителя председателя комиссии по вопросам обороны и безопасности”, - сказал Арцвик Минасян.
В ответ на вопрос, возможна ли смена кандидата в случае очередного отклонения кандидатуры Артура Казиняна или уступки в пользу кандидата от блока “Честь имею”, Арцвик Минасян заявил: ”Мы тверды в своем решении”.