Այսուհետ բոլոր ստերի ետևից գնալու ենք. Սերժ Սարգսյանի փաստաբանը Գռզոյի դեմ հայցադիմում ներկայացրեց 09/06/2021   11:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Գռզո» մականունով հայտնի գործարար, «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի դեմ հայցադիմում է ներկայացվել դատարան՝ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի պատիվն ու բարի համբավն արատավորող տեղեկատվությունը հերքելու պահանջով։ Փաստաբան Ամրամ Մակինյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ պահանջում են, որ հերքում ներկայացվի այն նույն ամբիոնից, որից հայտարարել է, այսինքն՝ ԱԺ-ի ամբիոնից։
Նրա խոսքով՝ հայցադիմումը ծավալուն է, ներկայացվել են բոլոր հիմնավորումները, որոնց ուժով համոզված են, որ դատարանը բավարարելու է հայցադիմումը՝ պարտավորեցնելով Սուքիասյանին հերքել տեղեկությունները։
«Այս իշխանությունները մինչև իշխանության գալը գեներացրել են շատ մեծ քանակությամբ սուտ, ինչի արդյունքում կարողացել են հանրությանը բաժանել սևերի և սպիտակների, գեներացրել են ահռելի քանակությամբ ատելություն, որի արդյունքում ունենք այն, ինչ ունենք։ Հրապարակային հայտարարում եմ, որ այսուհետ բոլոր ստերի ետևից գնալու ենք և այս իշխանությունները չեն կարողանալու այլևս օգտվել մեր համբերությունից, մեր բարի կամքից, մեր համբերատարությունից և հասարակության լայն զանգվածների շրջանում սուտ տեղեկություններ, հերյուրանքներ հրապարակելով անվանարկել մարդկանց, որոնց գործունեության, աշխատանքի, ջանքի և դրած կյանքի արդյունքում հիմա կանգնած ենք այստեղ »,- նշեց Մակինյանը՝ հավելելով, որ այլևս նման վարք չեն հանդուրժելու, այլևս չեն հանդուրժելու, որ որևէ սուտ վերցնեն և պտտեն տեղեկատվական տեխնոլոգիաների օգտագործմամբ՝ այն դարձնեն փուչիկ։
Մակինյանը հիշեցրեց, որ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների նախընտրական շրջանում Սերժ Սարգսյանը 24 ժամ ժամանակ էր տվել Նիկոլ Փաշինյանին՝ հայտարարությունները, որի համար այժմ ներկայացվում է հայցադիմում, հերքելու կամ փաստեր ներկայացնելու համար։ Մակինյանի խոսքով՝ չի կարելի նախընտրական քարոզարշավները անցկացնել ստերով, խաղալ մարդկանց նուրբ լարերի վրա։
«Որևէ մեկը չի մոռացել, թե 2018թ ապրիլին Նիկոլ Փաշինյանն ինչ էր խոսում արագաչափերի սեփականատիրոջ մասին, վերագրվում էր ՀՀ երրորդ նախագահի եղբորը, հիմա այդ մասին որևէ բան չի խոսում, այդ արագաչափերն ավելի ավելացված ռեժիմով մարդկանց տուգանում են։
«Ինչու, մենք տուգանքի մատերիա՞լ ենք», սա իմ հռետորաբանությունը չէ»,-նշեց Մակինյանը՝ ընգդծելով, որ ազդարարում են ստի վերջը, բոլորն իրենց արտահայտած հրապարակային, առավել ևս՝ անվանարկող հայտարարությունների համար պետք է պատասխան տան դատարանում։
Նշենք, որ հայցվոր կողմը պահանջում է նաև 1 մլն դրամի չափով փոխհատուցում, որը կփոխանցվի Զինվորների ապահովագրության հիմնադրամին։
13:18 04/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջին հանդիպումս պարեկային ծառայության հետ շատ տպավորիչ էր.Ամրամ Մակինյան
15:47 17/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿասեի ամոթ, բայց հիշեցի որ ամոթ չունեք ու ասում եմ՝ գնացեք տուն և պատմեք ձեր երեխաներին, թե էսօր ինչ հերոսություն եք արել…Մակինյան
11:55 16/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳերագույն գլխավոր ծաղրածուն ոչ մի արդյունավետ քայլ չի կարողանում անել՝ ամբողջ ծանրությունը թողնելով առաջնագծում կանգնած զինվորի վրա. Մակինյան
18:05 14/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄիայն համազգեստ կրելով զինվորական չեն դառնում, արա…Ամրամ Մակինյան
15:33 04/07/2021  |  ՄեկնաբանությունԹեյ դրեք կրակին, բան չմնաց, հասնում են. Ամրամ Մակինյան
22:11 20/05/2021  |  ՄեկնաբանությունՈվ է Հայաստանում աջակցել Փաշինյանին կազմել դելիմիտացիայի վերաբերյալ եռակողմ հայտարարությունը. Փաստաբան
10:36 20/05/2021  |  ՄեկնաբանությունՑանկացած քեզ անհասկանալի իրավիճակում ճիշտ կլինի Աննային ասես քրեական գործ հարուցելու ցուցում տա.փաստաբանը՝ Փաշինյանին
15:58 14/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԹշնամի երկրի զինվորը 5-6 կմ ներխուժել է ՀՀ տարածք, նրանց հետ բանակցում են.լրջանալ է պետք.Մակինյան

“Отныне будем требовать ответа за каждую ложь”: адвокат Сержа Саргсяна подал в суд на Хачатура Сукиасяна 09/06/2021   12:18  |  Лента новостей
В суд против предпринимателя, депутата парламента Армении от правящей фракции “Гражданский договор” Хачатура Сукиасяна, известного по прозвищу “Грзо”, подан иск с требованием опровергнуть информацию, порочащую честь и деловую репутацию третьего президента Армении Сержа Саргсяна. Адвокат Амрам Макинян в беседе с журналистами заявил, что они требуют опровержения с трибуны НС, с которой прозвучало заявление.
По его словам, исковое заявление довольно пространное, приведены все доводы, основываясь на которых защита убеждена в том, что суд удовлетворит иск, обязав Сукиасяна опровергнуть сведения.
“Эта власть до прихода к власти генерировала большой объем лжи, в результате чего смогла расколоть общество на черных и белых, усиленно нагнетала ненависть, вследствие чего мы имеем то, что имеем. Я публично заявляю, что отныне мы будем требовать ответа за каждую ложь, и эти власти не смогут больше испытывать наше терпение и добрую волю и продолжать тиражировать среди широкой общественности лживые сведения, инсинуации и обзывать людей, благодаря деятельности, работе, усилиям и жизни которых мы сейчас стоим здесь”, - отметил Макинян.
Макинян напомнил, что в ходе агиткампании перед парламентскими выборами Серж Саргсян дал Николу Пашиняну 24 часа, чтобы он опроверг или представил факты в пользу заявления, послужившего причиной подачи иска. По словам Макиняна, нельзя проводить предвыборную кампанию на лжи, играть чувствами людей.
“Никто не забыл о том, что говорил в апреле 2018 году Никол Пашинян о владельце радаров измерения скорости, приписывая брату третьего президента. Теперь же он об этом ничего не говорит, напротив, увеличил число этих радаров и в ускоренном режиме штрафует людей”, - сказал юрист.
“Почему, мы материал для штрафа? Это не мое высказывание”, - отметил Макинян, возвестив о том, что пришел конец лжи. Он подчеркнул, что все должны в суде ответить за свои публичные, тем более за компрометирующие высказывания.
Отметим, что истец также требует компенсации в размере 1 млн. драмов. Средства будут переданы в Фонд страхования военнослужащих.