Երեխուս գերեզմանի քարերը չկան, քանդել են, նկարը գետնին ընկած ա. զոհված զինծառայողի հայր 08/31/2021   12:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Իմ երեխան ձեր երեխանա, ձեր երեխու շիրիմը պղծել են ու դա վարչապետի հրամանով». Այս մասին կառավարության մոտ հայտարարեց զոհված զինծառայողի հայր Ռոման Գևորգյանը։ Հարազատները վրդովված են, քանի որ Եռաբլուրում 44-օրյա պատերազմում նահատակված զինծառայողի գերեզմանը պղծվել է, երեկ քանդել են նահատակված զինծառայողի գերեզմանը: Զինծառայողի հայրը կոչ է անում բոլորին հավաքվել հրապարակում։
«Պետք է պատասխան տա այն հրաման տվողը, որ Եռաբլուրում այսօր հերոսների գերեզման է քանդում։ Ես մտել եմ, տեսել եմ երեխուս գերեզմանի քարերը չկան, քանդել են, նկարը գետնին ընկած ա, սրբապղծություն է»։
Զինծառայողի հորը հրավիրել են ոստիկանության բաժին, վերջինս պնդեց՝ կներկայանա ու կվերադառնա Հանրապետության հրապարակ, Կառավարության շենքի մոտ։
«Մեր երեխեքը էսօր եռաբլուրում չեն կարողանում քնեն։ Մենակ թուրքը կարա տենց բան անի»,- ասաց Գևորգյանը։
10:09 31/08/2021  |  ՄամուլԱնհետ կորածների հարազաքտները ամոթանք են տվել պատգամավորներին. «Հրապարակ»
12:44 27/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհետ կորած զինծառայողների հարազատները կառավարությանը մի քանի օր ժամանակ են տվել՝ մի շարք հարցերին պատասխանելու համար
12:22 27/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԺողովրդով եկավ, ղեկավար դարձավ, չագուճ է ցույց տալիս, ինչ է՝ չագուճով պե՞տք է մեզ վախեցնի. Անհետ կորած զինվորի ծնող
12:08 27/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿարմիր բերետավորները բերման ենթարկեցին «Նիկոլ հեռացիր» գոռացող քաղաքացուն
19:51 18/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՈրոնողական աշխատանքների արդյունքում Ջրականի շրջանում հայտնաբերվել է ևս 6 աճյուն
21:05 28/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳեղարքունիքում ազատագրված դիրքում հայ զինվորին գտել են նռնակը ձեռքին՝ պատրաստ պայթեցնելու այն

“Это святотатство”: родственники погибших военнослужащих проводят акцию протеста у здания правительства Армении 08/31/2021 13:57 | Лента новостей
Мой сын – это ваш сын, могилу вашего ребенка осквернили, и все это по приказу премьер-министра, заявил отец погибшего в ходе 44-дневной войны военнослужащего Роман Геворкян, призвав всех собраться на площади. Родные похороненных в пантеоне “Ераблур” военнослужащих возмущены демонтажем надгробий.
“Тот, кто отдал приказ, должен ответить за то, что сегодня в Ераблуре демонтируют могилы героев. Я пришел на могилу своего ребенка и увидел, что камней нет, разрушили, портрет упал на землю. Святотатство!" - сказал он.
Отца военнослужащего пригласили в полицейский отдел; он заявил, что отправится туда и вернется на площадь Республики, к зданию правительства.
“Наши дети сегодня в Ераблуре не могут обрести покой. Такое может сделать только турок”, - сказал Геворкян.