Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Արման Անտոնյանին միացված է արհեստական շնչառության սարք 08/03/2021   14:56  |  Մեկնաբանություն
ԵՊԲՀ աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը տեղեկացրել է, որ օգոստոսի 1-ին Կոտայքի մարզի Նոր Արտամետ համայնքի տներից մեկում դանակահարված քաղաքացի, Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Արման Անտոնյանին այսօր տեղափոխել են Միքայելյան համալսարանական հիվանդանոց:
«Այլ բժշկական հաստատությունում կատարված կրծքավանդակի և որովայնի վիրահատություններից հետո համալսարանական հիվանդանոց տեղափոխված քաղաքացու առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր, նրան միացված է արհեստական շնչառության սարք»,- Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Դանիելյանը:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ օգոստոսի 1-ին՝ գիշերը ժամը 01.00-ի սահմաններում մի քանի դիմակավորված անձինք մահակներով և դանակով ներխուժել են Երևանի ավագանու անդամ Արման Անտոնյանի՝ Կոտայքի մարզում գտնվող տուն, որտեղ նրան դաժան ծեծի են ենթարկել ու դանակի 11 հարված հասցրել։
Տուժել է նաև Անտոնյանի 87-ամյա պապը։ Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ բնակարանային անձեռնմխելիությունը խախտելու, ծեծի, մի խումբ անձանց կողմից սպանության փորձ կատարելու համար։
12:27 03/08/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԵրևանի ավագանու անդամ Արման Անտոնյանի վիճակը կայուն ծանր է
14:16 02/08/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԵրևանի ավագանու անդամ Արման Անտոնյանին դանակի 11 հարված է հասցվել
12:52 02/08/2021  |  ՄեկնաբանությունԵրեւանի ավագանու «Լույս» խմբակությունը խստորեն դատապարտում է Արման Անտոնյանի դեմ սպանության փորձը
12:08 02/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեւանի ավագանու անդամ Արման Անտոնյանին դանակահարել են հենց իր տանը. Մտել են դանակներով եւ մահակներով. հայտարարություն

Состояние члена горсовета Еревана Армана Антоняна тяжелое, он подключен к аппарату ИВЛ 08/03/2021 15:15 | Комментарий
Член фракции Совета старейшин Еревана "Мой шаг" Арман Антонян, которому 1 августа в одном из домов в общине Нор Артамет Котайской области нанесли ножевые ранения, чуть ранее был переведен в университетскую больницу “Микаелян”. Об этом сообщила руководитель аппарата ЕГМУ Шушан Даниелян.
“После операций на грудной клетке и брюшной полости, проведенных в других медицинских учреждениях, состояние здоровья гражданина, доставленного в университетскую больницу, оценивается как тяжелое, он подключен к аппарату ИВЛ”, - написал Даниелян на своей странице в Facebook.
Как уже ранее сообщалось, 1 августа, в районе 01:00, неизвестные в масках с дубинками и ножами ворвались в дом представителя Совета старейшин Еревана от фракции "Мой шаг" Армана Антоняна, расположенный в Котайкской области Армении, где его жестоко избили. Ему также нанесли 11 ножевыh ранениj. Пострадал также 87-летний дед Антоняна.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 147(нарушение неприкосновенности жилища), ст. 118(побои), п. 7 ч. 2 ст. 34-104(покушение на убийство, совершенное группой лиц или организованной группой).