Երևանի ավագանու անդամ Արման Անտոնյանին դանակի 11 հարված է հասցվել 08/02/2021   14:16  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևանի ավագանու անդամ Արման Անտոնյանին դանակի 11 հարված է հասցվել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան հայտնեց ՔԿ մամուլի խոսնակ Վարդան Թադևոսյանը։
Նրա փոխանցմամբ՝ այս պահին քննիչները մեկնել են հիվանդանոց, որտեղ գտնվում է Անտոնյանը։
Հարցին՝ արդյոք վերջինս ի վիճակի եղել է քննիչների հարցերին պատասխանելու, Թադևոսյանը նշեց, որ տեղեկություն չունի, առավել մանրամասն տեղեկություն կտրամադրվի, երբ քննիչները վերադառնան։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ օգոստոսի 1-ին՝ գիշերը ժամը 01.00-ի սահմաններում մի քանի դիմակավորված անձինք մահակներով և դանակով ներխուժել են Երևանի ավագանու անդամ Արման Անտոնյանի՝ Կոտայքի մարզում գտնվող տուն, որտեղ նրան դաժան ծեծի են ենթարկել ու դանակահարել։
Վարդան Թադևոսյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 147-րդ հոդվածի, ՀՀ ՔՕ 118-րդ հոդվածի, 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ կետի հատկանիշներով՝ բնակարանային անձեռնմխելիությունը խախտելու, ծեծի, մի խումբ անձանց կողմից սպանության փորձ կատարելու համար։ Արման Անտոնյանը հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ճանաչվել է տուժող։
12:52 02/08/2021  |  ՄեկնաբանությունԵրեւանի ավագանու «Լույս» խմբակությունը խստորեն դատապարտում է Արման Անտոնյանի դեմ սպանության փորձը
12:08 02/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեւանի ավագանու անդամ Արման Անտոնյանին դանակահարել են հենց իր տանը. Մտել են դանակներով եւ մահակներով. հայտարարություն
19:18 15/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍա ամենաանբարոյական քայլն էր. Սոֆյա Հովսեփյանը՝ աղմկահարույց նախագծի մասին
13:11 15/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻմքայլական պատգամավորներն ընդունեցին իրենց համար նախատեսված փոխհատուցման գումարը 5 անգամ ավելացնելու նախագիծը. ԲՀԿ-ն ու ԼՀԿ-ն չեն մասնակցել քվեարկությանը

Члену Совета старейшин Еревана Арману Антоняну нанесли 11 ножевых ранений 08/02/2021 14:31 | Криминальная хроника
Члену Совета старейшин Еревана Арману Антоняну нанесли 11 ударов ножом. Об этом в ответ на запрос “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь Следственного комитета Армении Вардан Тадевосян.
По его словам, в данный момент следователи направились в больницу, где находится Антонян.
На вопрос, был ли Антонян в состоянии отвечать на вопросы следователей, Тадевосян отметил, что не располагает сведениями, пообещав предоставить более подробную информацию после возвращения следователей.
Как уже ранее сообщалось, 1 августа, в районе 01:00, неизвестные в масках с дубинками и ножами ворвались в дом представителя Совета старейшин Еревана от фракции "Мой шаг" Армана Антоняна, расположенный в Котайкской области Армении, где его жестоко избили. Ему также нанесли ножевые ранения.
Вардан Тадевосян в беседе с “ФактИнфо” сообщил, что по данному факту возбуждено уголовное дело по статье 147(нарушение неприкосновенности жилища), ст. 118(побои), п. 7 ч. 2 ст. 34-104(покушение на убийство, совершенное группой лиц или организованной группой). В рамках уголовного дела Арман Антонян признан потерпевшим.