Կոչ եմ անում արտերկիր խոպանի գնացած բարեկամներին «բերման ենթարկել»՝ մեր երկիրն ամրացնելու ու զարգացնելու․ Վահան Քերոբյան 07/21/2021   14:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում կոչ է արել «բերման ենթարկել» խոպան գնացած բարեկամներին. «2021 թվականի հունիսին Հայաստանի արտահանումն առաջին անգամ գերազանցել է 300մլն ԱՄՆ դոլարը։
2021 թվականի հունիսին աշխատատեղերի շուկան շարունակել է բուռն աճել՝ սահմանելով հարկման բազա ունեցող աշխատակիցների նոր ռեկորդ՝ 643,256, մայիսի նկատմամբ աճելով 8,305-ով։
Այս ամենի հետ աշխատանքի սուր պահանջարկ կա շինարարության, գյուղատնտեսության, ԻՏ, մշակող արդյունաբերության, նույնիսկ տաքսիի ոլորտներում, հետևաբար, կոչ եմ անում արտերկիր խոպանի գնացած բարեկամներին «բերման ենթարկել»՝ մեր երկիրն ամրացնելու ու զարգացնելու»,- գրել է նա։

И.о. министра экономики Армении призвал “подвергнуть приводу” выехавших за рубеж на заработки 07/21/2021   14:55  |  Комментарий
И.о. министра экономики Армении Ваан Керобян призвал “подвергнуть приводу” родственников, отправившихся за рубеж на заработки.
“В июне 2021 года экспорт из Армении впервые превысил 300 миллионов долларов. В июне 2021 года рынок рабочих мест продолжил бурный рост, установив новый рекорд сотрудников(согласно налогооблагаемой базе)  - 643 256”. По сравнению с маем рост составил 8305 человек”, - написал Керобян на своей странице в Facebook.
Он отметил, что острая потребность в рабочей силе ощущается в сфере строительства, сельского хозяйства, ИТ, обрабатывающей промышленности и даже такси.
"Следовательно, призываю "подвергнуть приводу" отправившихся на заработки родственников для укрепления и развития нашей страны", - написал Керобян.