Միհրան Հակոբյանը տուժող է ճանաչվել՝ ավտոմեքենայի տակ նռնակ պայթեցնելու քրեական գործով 06/28/2021   13:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ նախկին պատգամավոր, «Քառյակ Մեդիայի» համահիմնադիր Միհրան Հակոբյանի ավտոմեքենայի տակ նռնակ պայթեցնելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում Միհրան Հակոբյանը և ևս մեկ քաղաքացի, որի ավտոմեքենան ևս վնասվել էր պայթյունից, ճանաչվել են տուժող։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Վարդան Թադևոսյանը։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 22-ի առավոտյան Միհրան Հակոբյանի ավտոմեքենայի տակ նռնակ է պայթեցվել։ Միհրան Հակոբյանը նշված դեպքը որակել էր որպես իրեն լռեցնելու փորձ՝ վստահեցնելով, որ դա չի ստացվելու։ Դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 185-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով, այն է՝ ուրիշի գույքը դիտավորությամբ ոչնչացնելը կամ վնասելը, որը կատարվել է հրկիզման, պայթյունի կամ հանրավտանգ այլ եղանակով և պատճառել է խոշոր չափի վնաս։ Քրեական գործն ուղարկվել է ՔԿ՝ նախաքննության։
12:02 28/06/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՄիհրան Հակոբյանի ավտոմեքենայի տակ նռնակ պայթեցնելը դիտարկել են որպես գույքի ոչնչացում

Экс-депутат парламента Армении Мигран Акопян признан потерпевшим по делу о взрыве гранаты 06/28/2021   14:16  |  Лента новостей
Бывший депутат парламента Армении, соучредитель компании “Карьяк медиа” Мигран Акопян признан потерпевшим в рамках уголовного дела по факту взрыва гранаты под его  автомобилем. В рамках упомянутого дела потерпевшим признан еще один гражданин, чья машина также была повреждена взрывом. Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь Следственного комитета РА Вардан Тадевосян.
Напомним, 22 июня утром под машиной Миграна Акопяна взорвалась граната. Мигран Акопян квалифицировал данный инцидент как попытку заставить его замолчать, заверив, что это не сработает. По факту инцидента было возбуждено уголовное дело по пунктам 1 и 2 части 2 статьи 185(умышленные уничтожение или повреждение имущества, совершенные путем поджога, взрыва или иным общеопасным способом и причинившие ущерб в крупных размерах) УК Армении. Уголовное дело направлено в СК для производства предварительного расследования.