Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի պաշտոնակատարին 06/25/2021   14:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի պաշտոնակատար Հայկ Չոբանյանին:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել մեր երկրում գիտատեխնիկական ու տեխնոլոգիական ոլորտների զարգացման ներուժին ու հեռանկարներին:
Նախարարի պաշտոնակատարը նախագահ Սարգսյանին է ներկայացրել բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում իրականացվող ընթացիկ և նախատեսվող ծրագրերը:
Քննարկվել են նախագահական ATOM (Advanced Tomorrow) նախաձեռնության շրջանակում միջազգային և տեղական ընկերությունների հետ համատեղ նախագծերի իրականացման հնարավորություններն ու ուղղությունները:
11:47 25/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հետ

Армен Саркисян и Айк Чобанян обсудили перспективы развития технологической сферы страны 06/25/2021   14:44  |  Лента новостей
Президент Армен Саркисян встретился с и.о. главы министерства высокотехнологичной промышленности Айком Чобаняном.
Как сообщает пресс-служба президента, в ходе встречи собеседники обсудили перспективы и потенциал развития научно-технической и технологической сфер в стране.
И.о. министра представил президенту текущие и запланированные программы и проекты в сфере высоких технологий.
Стороны обсудили также возможность сотрудничества и реализации совместных программ с местными и международными компаниями в рамках президентской инициативы ATOM (Аdvanced Tomorrow).