Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հետ 06/25/2021   11:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հետ: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմից։
Նախագահ Սարգսյանն ընդգծել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության դերը մեր երկրի քաղաքական կյանքում, գնահատելի համարել արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման վերաբերյալ կուսակցության արտահայտած կառուցողական դիրքորոշումը՝ հույս հայտնելով, որ նոր խորհրդարանում ներկայացված չլինելը չի ազդի կուսակցության քաղաքական գործունեության և ակտիվության վրա:
Նախագահը կարևոր է համարել ԲՀԿ քաղաքական փորձն ի շահ Հայաստանի Հանրապետության ծառայեցնելը և համոզմունք հայտնել, որ որպես արտախորհրդարանական ուժ «Բարգավաճ Հայաստան»-ը կշարունակի իր ակտիվ ներգրավվածությունը ունենալ քաղաքական գործընթացներում:

Президент Армении провел встречу с лидером ППА Гагиком Царукяном 06/25/2021   12:12  |  Лента новостей
Президент республики Армен Саркисян сегодня встретился  с лидером партии "Процветающая Армения" Гагиком Царукяном.
Как сообщает пресс-служба президента, Армен Саркисян отметил роль ППА в политической жизни страны, оценил конструктивную позицию партии в вопросе проведения досрочных парламентских выборов.
Президент Армении выразил надежду, что непредставленность партии в новом парламенте не повлияет на ее политическую деятельность и активность.
Президент подчеркнул важность использования политического опыта ППА на благо страны и выразил убеждение, что "Процветающая Армения" как внепарламентская сила и дальше будет активно участвовать в политических процессах.