Ֆիզուլի շրջանից հայտնաբերվել և տարհանվել է ևս 4 աճյուն. ԱՀ ԱԻՊԾ 05/24/2021   18:51  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից տեղեկացնում են, որ զոհված զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքների արդյունքում, ՆԳ նախարարության ԱԻ պետական ծառայության փրկարար ջոկատներն այսօր Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանից հայտնաբերել և տարհանել են ևս 4 աճյուն:
Նախնական տվյալներով նրանք բոլորը ռազմագործողությունների մասնակիցներ են: Ինքնությունը պարզելու նպատակով՝ կնշանակվի դատաբժշկական փորձաքննություն:
Զինադադարից հետո փրկարար ջոկատների կողմից իրականացված որոնողական աշխատանքերի արդյունքում հայտնաբերված կամ ադրբեջանական կողմից հայկական կողմին փոխանցված աճյունների ընդհանուր թիվը 1557 է:
13:30 21/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը առանց որևէ պատճառի թույլ չի տալիս զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքներ իրականացնել
16:28 10/05/2021  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Զոհված զինծառայողների աճյունների որոնման ուղղությամբ անցած շաբաթ փրկարարները ելք չեն կատարել. ԱՀ ԱԻՊԾ

Тела еще четверых погибших обнаружены в ходе поисков в районе Варанды - ГСЧС Арцаха 05/25/2021   00:04  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Спасательные отряды Государственной службы по ЧС МВД Арцаха в ходе поисков тел погибших военнослужащих обнаружили в районе Варанды (Физули) и эвакуировали 4 тела. Об этом сообщается ГСЧС Арцаха.
По предварительным данным, все они - участники боевых действий. Для установления личности погибших будет назначена судебно-медицинская экспертиза.
В результате поисковых операций спасательными отрядами было обнаружено или передано азербайджанской стороной после прекращения огня в общей сложности тела 1557 человек.