Զոհված և անհետ կորած զինծառայողների որոնողական աշխատանքներն այսօր կշարունակվեն՝ Վարանդայի տարածքում 05/03/2021   12:09  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ռազմագործողությունների ընթացքում զոհված և մինչ այժմ անհետ կորած համարվող զինծառայողների կամավորների կամ քաղաքացիական անձանց աճյունների որոնման աշխատանքներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով շարունակվում են Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱՀ ՆԳՆ ԱԻՊԾ-ն։
2020 թվականի նոյեմբերի13-ից առ այսօր Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներից Արցախի փրկարարները հայտնաբերել և տարհանել են 1552 աճյուն։
Որոնողական աշխատանքների ընթացքում ժամանակ առ ժամանակ հայկական ու ադրբեջանական կողմերի միջև տեղի է ունեցել աճյունների փոխանակում։

Поиски останков армянских военнослужащих продолжаются в районе Варанды - Госслужба по ЧС Арцаха 05/03/2021   12:29  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Поиски останков армянских военнослужащих и числящихся по сей день пропавшими без вести, а также гражданских лиц продолжаются в районе Варанды(Физули). Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Арцаха. Сообщается, что поиски ведет один спасательный отряд.
За все время поисков, начавшихся с 13-го ноября на территориях, перешедших под контроль ВС Азербайджана, спасатели Арцаха обнаружили и эвакуировали останки в общей сложности 1552 человек.
В ходе поисковых работ время от времени между армянской и азербайджанской сторонами проходил обмен останками погибших.