Զոհված և անհետ կորած համարվող զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքներն այսօր շարունակվում են Հադրութի շրջանում 04/20/2021   11:15  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ԱՀ ՆԳ ԱԻՊԾ-ից հայտնում են, որ ռազմագործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած համարվող զինծառայողների աճյունների որոնողական աշխատանքներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով շարունակվում են Հադրութի շրջանում։
Սկսած 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից առ այսօր, ԱԻ պետական ծառայության փրկարարներն Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող տարածքներում իրականացնում են որոնողափրկարարական աշխատանքներ։
Հինգ ամսվա ընթացքում իրականացված որոնումների արդյունքում, Արցախի կորուսյալ տարածքներից հայտնաբերվել և տարհանվել է ընդհանուր 1544 աճյուն, որից 27-ը՝ նախնական տվյալներով, քաղաքացիական անձինք են։

Поиски тел погибших и пропавших без вести военнослужащих продолжаются в Гадрутском районе 04/20/2021   11:50  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Поиски тел погибших в ходе боевых действий и пропавших без вести военнослужащих продолжаются сегодня. Поиски ведет один спасательный отряд в Гадрутском районе. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Республики Арцах.
С 13 ноября 2020 года по сегодняшний день спасатели Государственной службы по чрезвычайным ситуациям проводят поисково-спасательные работы на территориях, находящихся не под контролем Арцаха. В результате проведенных за пять месяцев поисковых работ на потерянных территориях Арцаха было обнаружено и эвакуировано тела 1544 человек, 27 из которых, по предварительным данным, - мирные жители.